„Je to velice úspěšná sezona, doufám, že v ní budeme pokračovat," je ráda za úspěchy v první půlce ročníku 2016/17 předsedkyně BK Havířov Martina Šindlářová.

Právě ta má v klubu na starosti žákovskou sekci, která jí během uplynulých měsíců dělala jen samou radost.

Starší žačky U15 bojovaly v silné moravské konkurenci o první čtyřku v tabulce, která by jim zaručila extraligovou soutěž. Povedlo se. „Na Hradec, Ostravu a Handicap Brno, což jsou bývalé Žabiny, jsme sice nestačily, ale mezi nejlepší čtyři jsme se vešly a od nového roku si zahrajeme s nejlepšími celky v republice. Pro děvčata to bude zase skvělá možnost sbírat zkušenosti proti kvalitním soupeřům jako jsou USK Praha, Karlovy Vary, Pardubice nebo Slovanka," raduje se Šindlářová. Její tým nechal za sebou třeba silné KP Brno, Kyjov či Olomouc.

Prim v tomto havířovském týmu hraje Pavla Kopecká, mladší sestra reprezentantky Anežky. I Pavla se už ale dostala do národního týmu do patnácti let. „Loni figurovala v regionálním výběru čtrnáctiletých hráček, což je předstupeň reprezentace. Na Pavlu nám letos navázaly další holky jako Michaela Kolková, Ellen Kokošková, Terezie Morská a především Eliška Kubíčková, další mladší sestra Aničky Kubíčkové, která je už také v reprezentaci" přibližuje Šindlářová.

Z týmu U15 předváděly vedle P. Kopecké spolehlivé výkony také Jana Lipková a Natálie Grobelná. Všechny tři už také začaly sbírat zkušenosti mezi kadetkami. „Jsou šikovné a čím dřív s tím začnou, tím lépe pro ně," dodala trenérka.

Družstvo U15 tvoří: Pavla Kopecká, Eliška Kubíčková, Natálie Grobelná, Jana Lipková, Eliška Bělicová, Valentýna Bernaciková, Natálie Bubelová, Ellen Kokošková, Michaela Kolková, Saša Krčmářová, Natálie Mihalová, Terezie Morská, Magdaléna Pezdová, Terezie Pilátová, Barbora Snopková, Nela Urbančíková, Stela Vajglová.

Podobného úspěchu jako tým U15 dosáhl i o rok mladší výběr čtrnáctiletých dívek z družstva mladších žaček. I ony si musely proklestit cestu ze základní skupiny mezi nejlepší. „V této kategorii bylo více týmů, takže extraligová soutěž je rozdělena na dvě osmičlenné skupiny. Od nového roku budeme bojovat opět se silnými moravskými celky o postup na MČR, ale i o přímý postup do příštího ročníku extraligy pro kategorii do patnácti let. To je náš hlavní cíl. Skupina je nesmírně silná, pokud bychom se do první čtyřky probojovaly a dostaly se na mistrovství, byl by to sen," přiznala Martina Šindlářová.

Družstvo U14 tvoří: Ellen Kokošková, Eliška Kubíčková, Lucie Válková, Stela Vajglová, Terezie Morská, Dominika Pietraszová, Michaela Kolková, Kristýna Lapišová, Terezie Pilátová, Markéta Rožnovjáková, Kateřina Slížová, Eliška Bělicová, Valentýna Bernaciková, Adéla Břenková, Natálie Bubelová, Eliška Hejsková, Klára Jaglářová.

V přímé návaznosti na žákovská družstva jsou v havířovském klubu ještě mladší věkové kategorie U13, U12 i U11. „Letos premiérově jsme poskládali celou věkovou pyramidu, takže i nejmladší děvčata si mohou zahrát proti stejně starým soupeřkám. V přípravkách pak máme ještě mladší holčičky, které se basket teprve učí," přibližuje Šindlářová.

Také v tomto roce pokračuje klub ve svém projektu Basket pro radost. „Máme na základních školách kroužky basketbalu a zrovna nedávno jsme pro děti, které nejsou nikde organizovány, pořádaly vánoční turnaj v minibasketu. Zahrát si přišly dívky druhých až pátých tříd základních škol a bylo to moc fajn," přiblížila Šindlářová.