Tým trenérů René Kempného a Bedřicha Koupila, který se před dvěma lety pokoušel o totéž s týmem juniorek, si jde za stanoveným cílem od samého začátku sezony.

Základní část krajského přeboru vyhrál bez ztráty kytičky, což představuje 24 vítězných zápasů v kuse, a suverénně postoupil do finálové skupiny spolu s Opavou, Polankou, béčkem Ostravy, Frenštátem pod Radhoštěm a béčkem Frýdku-Místku. „A i zde je naším cílem postoupit,“ přiznává René Kempný.

Klub se v aktuální sezóně 2018/2019 potýkal s problémy na začátku letní přípravy, kdy se zranily klíčové hráčky juniorského týmu. Další negativní skutečnost představoval pro klub odliv talentovaných hráček do velkoklubů. „Ne vždy se k nám chovají korektně a my přicházíme o nejlepší hráčky,“ zlobí se Bedřich Koupil.

Karviná tak byla nucena družstvo juniorek pro tuto sezonu rozpustit. K tomu se přidala oprava střechy na ZŠ Družby, kde volejbalistky hrají a trénují. „Naštěstí máme k dispozici ještě tělocvičnu na ZŠ Mendelova, takže jsme to vyřešili přesunem děvčat tam. Trénovaly sice v menším objemu, ale hlavní bylo, že zůstala zachována tréninková kontinuita,“ objasnil Koupil.

Přes tyto problémy se klubu podařilo danou situaci vyřešit. Hráčky juniorského týmu, které splňovaly věkovou hranici, byly přiřazeny ke kadetkám a spolu tak vytvořily silný tým s ambicemi. „Hodně nám pomohla také účast v Českém poháru, kde jsme v kvalifikaci skončili šestí a dostali se do druhé výkonnostní skupiny,“ pochvaloval si Koupil.

Pod vedením Elišky Kasákové, René Kempného a Bedřicha Koupila se karvinská děvčata dostala mezi 24 týmů a získala cenné zkušenosti. „V soutěži už potkáváme extraligové kadetky nebo ligové juniorky, úroveň hry je vyšší než v krajském přeboru,“ porovnává Kempný.

Trenéři věří, že absolvování náročných zápasů právě v rámci Českého poháru a s tím související rostoucí sehranost, bude mít na hru družstva ve druhé části sezony pozitivní vliv. „Doufáme, že kvalita naší hry bude stoupat a děvčata to zúročí v kvalifikačních bojích o ligu, kam bychom se rádi probojovali,“ uzavřel Bedřich Koupil a pozval sportovní fanoušky na úvodní domácí duely finálové skupiny, které se odehrají v již zrekonstruované hale ZŠ Družby v neděli 9. února od 10 hodin proti Polance nad Odrou.