Dvacet atletů pod vedením trenéra Michala Brody vybojovalo pět cenných kovů a řadu dalších předních umístění.

Krajským přeborníkem ve vrhu tříkilovou koulí se stal mezi mladšími žáky Tomáš Kovář, stříbra si z Ostravy odvážejí další vrhač Marek Swaczyna (starší žák, 4kg koule) a dálkařka Veronika Malatinská. Oba si vylepšili své osobní rekordy.

Bronz přidali do karvinské sbírky mladší žák Tomáš Przybyla ve skoku vysokém a starší žákyně Karolína Křížová v běhu na 300 m. Ta si pak ještě připsala na konto 7. místo ve skoku dalekém.

Čtvrté místo obsadila v novém osobním rekordu mladší žákyně Zuzana Krestová rovněž ve skoku dalekém. Devátá byla v běhu na 60 m.

Šestí skončili v dalším oddílovém rekordu starší žáci Tomáš Kovář, Marek Swaczyna, Karolína Křížová a Natalia Nieciąg ve smíšené štafetě na 4x200 metrů.

Mladší smíšená štafeta ve složení Tomáš Przybyla, Vojtěch Suszka, Zuzana Krestová a Veronika Malatinská za svými kamarády nezaostala a osmým místem vytvořila také nový oddílový rekordu.

V běhu na 300 m skončila desátá mladší žákyně Michaela Takáčová a konečně v běhu na 60 m zapsala oddílový rekord i starší žákyně Veronika Belásová, celkově třináctá.

„Myslím, že jsme se směle mohli měřit v rámci kraje s těmi nejlepšími. Chlapci i děvčata zaslouží pochvalu,“ usmíval se trenér dětí a předseda karvinské atletiky Michal Broda.

Jeho svěřenci tak navázali na týden staré krajské přebory dorostu a dospělých, kde Jäkl získal tři medaile.

Konkrétně dorostenka Johana Bierská v běhu na 800 m zlato, dorostenec Matěj Schneider také v běhu na 800 m stříbro a sám Michal Broda mezi muži na 400 m bral bronz.