Ten proběhl v Plzni a Sušici a karvinský tým tam jel s ambicí zopakovat loňské třetí místo. Letos mu medaile těsně unikla.

Karvinská výprava vyrazila na západ Čech v osm hodin ráno, bohužel ji na trati provázely problémy s autem. „Smůla. Vyrazili jsme s předstihem, ale stejně dojeli do Plzně někdy kolem čtvrté odpoledne. Bohužel hned v pět hodin už byl na programu první zápas s Letohradem," vysvětloval tajemník karvinského klubu Martin Pala.

Mladí hokejbalisté tak měli jen hodinu na to se protáhnout a připravit na utkání. Jak se později ukázalo, byl zrovna tento zápas rozhodující. Karvinští prohráli s Letohradem 0:3, zatímco zbylá dvě utkání zvládli. Nad Berounem vyhráli 6:5, když vedli už 6:2 a pak prostřídali, aby si zahráli všichni, domácí Plzeň rozdrtili 6:1. „To mě potěšilo, protože na finálovém turnaji jsme Plzeň neporazili snad patnáct let," komentoval to Pala.

Ani tato vítězství už ale nedávala možnost zabojovat o titul. Letos se totiž změnil hrací systém. Svaz zrušil semifinále, takže družstva si to rozdala se soupeři podle umístění v konečné tabulce. To první obsadil Letohrad, takže hrál s vítězem druhé skupiny Hostivaří o titul. A prohrál. Karviná jako druhý tým tabulky hrála o konečné třetí místo s Pardubicemi, které skončily druhé ve vedlejší skupině.

„Zápas o bronz byl vyrovnaný, nakonec jsme prohráli 1:3, ale mohlo to dopadnout i opačně. Nakonec je z toho ta nepopulární bramborová medaile, ale určitě nemusíme být smutní. Máme za sebou skvělou sezonu a skončit čtvrtí v republice určitě také není k zahození," bral umístění karvinských žáků pozitivně Martin Pala.

Výsledky Karviné: Letohrad 0:3, Beroun 6:5 (Lipták 2, Králík 2, Seroiszková, Novák), Plzeň 6:1 (Wróbel 2, Lipták 2, Stromko, Novák), Pardubice 1:3 (Králík).

O 7. místo: HBC Hradec Králové – HBC Plzeň 0:8
O 5. místo: Snack Dobřany – Kelti Beroun 6:3
O 3. místo: Autosklo-H.A.K. Pardubice – HbK Karviná 3:1
O 1. místo: HBC Hostivař – Hokejbal Letohrad 6:5

Sestava Karviné: Halouska, Figura – Cisáriková, Seroiszková, Škorpíková, Popek – Králík, Lipták, Novák – Wróbel, Stromko, Macháček – Podhrazský, Planka (nehrál kvůli zranění). Trenéři: Káňa, Popek a Macháček.