Tým U19 doznal oproti loňské sezoně výrazných změn v hráčském obsazení. Opory Segeďa s Krutinou se přesunuli do mužů, přišla spousta nových hráčů jako Matúš Bórik (mistr slovenska U20 s Žilinou), Kevin Týml a Petr Gaska z Havířova či Duanes Orlando, Martin Vala, Sebastian Klos a Marek Pšenica z ostravských klubů.

Karviné zůstala osa Jakub Lepka, Dominik Michnik, Jan Franek, Tomáš Baar, Michal Chudý a Jakub Chudý.

Na první zápasy vycestovali Karvinští k velmi těžkým soupeřům, a sice na palubovky Kyjova a Kroměříže. Z tohoto pohledu lze brát bilanci 1-1 jako velký úspěch. Tým je hrozně mladý a značně perspektivní, navíc byl skládán doslova za pochodu.

Jiskra Kyjov – Sokol Karviná 87:71 (51:32)

Přes prohru zanechali hosté v Kyjově dobrý dojem. „První půli jsme v novém složení odehráli ustrašeně a dělali zbytečné chyby. Kluci ještě nejsou tolik sehraní. Ale dokázali jsme se vyhecovat a druhou půli vyhráli. Kluci perfektně makali a bránili v zóně 1-3-1," objasňoval jeden z trenérů Josef Němec.

Velmi dobře pracovali pro tým Týml, kapitán Lepka a zkušený Pšenica. Jenže i Kyjov disponoval zkušeností a výhru si pohlídal.

Karviná: Baar 7, Borik 5, Duanes, Franek 8, Gaska 3, Kloss 2, Lepka 18, Michnik 2, Pšenica 18, Týml 7, Vala 1.

Slavia Kroměříž – Sokol Karviná 56:61 (33:32)

Jestliže v Kyjově hostům pšenka nekvetla, pak v Kroměříži dokázali překvapit. „Do tohoto utkání už nastoupil tým, který si věřil. Už to bylo na place znát. Soupeře jsme zaskočili výbornou osobní obranou, kde si kluci pohlídali kroměřížské rychlé protiútoky," přidal se s hodnocením trenér Petr Sodomka.

Vyrovnaný poločas sliboval drama a to se také konalo. Protože fyzicky vyspělejší domácí hráči dělali karvinským mladíkům v osobní obraně potíže, přešli hosté opět na osvědčenou zónu 1-3-1, a to se ukázalo jako rozhodující. Své si odvedli v tomto typu obrany zejména Duanes, Michnik a Pšenica.

„V obraně jsme narušovali rozehrávky soupeře a ten rázem začal kupit chyby. Zápas jsme ve vypjaté koncovce dovedli do vítězného konce a je to pro nás důležitá výhra," pochvaloval si Sodomka.

Karviná: Baar, Borik 11, Duanes 4, Franek 6, Lepka 26, Michnik 3, Pšenica 3, Týml 4, Vala 4. Trenéři: Sodomka a Němec.