Mladší dorostenci bez problémů získali důležité dva body, starší nakonec remizovali, když dotáhli šestibrankovou ztrátu.

I. liga starších dorostenců: FCC Město Lovosice – HCB Karviná 24:24 (17:11)

V první části utkání působili hosté unaveným dojmem. Po změně stran zvýšili agresivitu a čtvrthodiny před koncem se dokonce ujali vedení (18:19). Nakonec ale střetnutí skončilo nerozhodně. „V prvním poločase jsme neplnili taktické pokyny a vůbec nebránili. Lovosice nás převyšovaly ve všech směrech," prozradil trenér Karviné Radek Godál.

„Ve druhém poločase jsme se představili v úplně jiném světle. Hráči začali dobře bránit a pomalu jsme stahovali náskok soupeře. Domácí jsme pořádně k ničemu nepustili. V posledních minutách za stavu 20:21 jsme měli několik příležitostí, jak soupeři odskočit na více gólů. To se nepovedlo a žádný z týmů si už rozhodující náskok nevybudoval. Naopak v posledních vteřinách měly Lovosice výhodu sedmimetrového hodu, naštěstí pro nás ho neproměnily," oddechl si Godál.

Karviná: Juráš, Kujan – Mucha 3, Kraina 4, Vaněk 3, Zamarski 1, Podhrázský 5, Noworyta 1, Růža, Wilczek 1/1, Pilch, Rafaj 2, Piwko 4, Hradil. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: FCC Město Lovosice – HCB Karviná 27:36 (15:20)

Hosté po celé utkání vedli a byli lepší než soupeř. Hráli velmi dobře kombinačně a proměňovali nabídnuté šance. „Kluci nastoupili plně koncentrovaní a od první minuty plnili taktické pokyny. Po nacvičených akcích a díky výborně hrajícím Růžovi, Zamarskému a Noworytovi, jsme si začali budovat náskok," pochvaloval si trenér baníkovců Jaroslav Hudeček.

Už v 10. minutě vedli hosté rozdílem pěti branek a do poločasu to vydrželo. Domácí zatáhli obranu na 0-6, ale nepomohlo jim to. Hosté byli v laufu a v šatně stanovili taktiku na nejlepšího střelce domácích Tomáše Jatenského, který jim dal v první půli devět branek. „Ve druhém poločase jsme si dávali velký pozor na spolupráci střední spojky s Jatenským a domácí už nenašli proti naší výborně hrající obraně žádnou jinou zbraň," konstatoval Hudeček. Karvinští tak dál navyšovali svůj náskok až na konečný rozdíl devíti branek. „Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon a za bojovnost a dodržení taktických pokynů," dodal Hudeček.

Karviná: Pružinský, Pavlín – Pyszko 2, David 1, Růža 5, Zamarski 11/3, Halama 9, Noworyta 4, Břenek 2, Ostrihoň 1, Vyroubal, Hála, Bílek 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák