Karvinské týmy bojovaly na Vysočině s Novým Veselím. Čest HCB dělal jako obvykle jen mladší dorost, který vyhrál rozdílem osmi branek a je stále na čele tabulky s náskokem tří bodů na Zubří.

Právě s tímto celkem okusili karvinští mladíci jedinou prohru v soutěži. Potěšující je rovněž skutečnost, že tabulku střelců vede karvinský Denis Szabla s 99 brankami před kopřivnickým Žalmánkem o šest branek.

Juniorka a starší dorost ve Veselí nepochodili. Oba celky nedělají klubu žádnou radost. „Propadáme se na místa, která jsou pro historii našeho klubu nedůstojná. Toto si musí hráči uvědomit a vážit si toho, že za takový klub hrají a pochopit slova patriot nebo klubismus," láteřil po dalších porážkách trenér SCM Jaroslav Hudeček.

I. liga mužů: Sokol Nové Veselí – HCB Karviná B 30:24 (15:10)

Hosté nastoupili s pěti hráči, kteří jsou v kádru A-týmu, ale ani to jim nepomohlo. Domácí hráli v tomto duelu s velkým nasazením a velmi dobou kombinační hrou. Dařilo se jim střelecky, což o hostech nelze tvrdit. Mladé házenkáře čeká na jaře náročný program. Je zapotřebí, aby vyhrávali zvláště v domácích utkáních.

Karviná B: Bartoň, Pala – Lukács, Borys 3, Čavrnoch, Paululík 4/3, Tichý 1, T. Mlotek 5, Vaňko 3, Hodulík, Jiří Užek 3, Michalisko 3, P. Dudek 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 27:19 (16:10)

Hosté mají momentálně zraněné hráče, kteří týmu citelně chybí v důležitých zápasech. Snad se v dvouměsíční přestávce všichni uzdraví a pomohou týmu dostat se do vrchních pater tabulky.
Domácí totiž byli v utkání po všech stránkách lepší, a proto také zaslouženě vyhráli. Hosté přezimují v tabulce na nelichotivém devátém místě.

Karviná: Nolč, Bonček – Šťastný 1, Jochman, Drzyzga 2, Čavrnoch 2, Hodulík 2, Vaňko 2/1, Husár, Kováč 6, Valúch 2, Borys 4. Trenér: Jaroslav Dorotík.

I. liga mladších dorostenců: Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 20:28 (10:16)

Svěřenci trenéra Petra Laclavika podávají vyrovnané výkony. Hrají s velkou chutí a nasazením a mají ve svém středu vynikajícího střelce Denise Szablu, který tentokráte zatížil konto domácích gólmanů jedenácti brankami. Je zapotřebí, aby i v odvetách hráli s takovým zápalem a získali pro Karvinou zlaté medaile. Mají na ně.

Karviná: Mokroš, Kubeček – Kroulík 1, Plaček 1, Zuzánek 2, Pilch, Szabla 11/2, Zajonček 2, Solák 1, Petr 2, Wilczek, Podhradský, Piwko 7, Poliačik 1. Trenér: Petr Laclavik.

Oldřich Horák