I. liga starších dorostenců: Sokol Šťáhlavy – HCB Karviná 25:27 (10:8)

V prvním poločase měli navrch domácí, neboť hosté za dvacet minut vsítili jen tři branky. Po změně stran se hosté podstatně zlepšili a nejen, že srovnali, ale nakonec zvítězili a získali důležité body.

„V prvním poločase jsme se trápili především v útočné fázi,“ prozradil trenér Karviné Radek Godál. „Pouze dobrou obranou podpořenou výborným výkonem brankáře Jakuba Pavlína jsme domácím nedovolili odskočit na větší brankový rozdíl,“ dodal.

Ke konci poločasu se baníkovcům podařilo zkorigovat výsledek na přijatelných 10:8. Šťáhlavám ve druhé části viditelně docházely síly, takže Karvinští začali mít navrch. „Zpřesnili jsme střelbu a pomalu začali otáčet průběh utkání. Jsem rád, že se chlapci semkli a v těžkých chvílích zabrali,“ poznamenal Godál a pochválil za výkon brankáře Pavlína a Vaňka s Krainou.

Karviná: Pavlín, Buzek – Mucha 2, Kraina 4, Vaněk 7/5, Růža 4, David 3, Noworyta 5, Zamarski 2, Pyszko. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: TJ Žďár n. S. – HCB Karviná 36:34 (18:16)

Domácí jsou „béčkem“ Nového Veselí. Hosté k tomuto střetnutí odjeli bez Cholevy a Igenyese a navíc se jim v průběhu střetnutí zranil jejich nejlepší hráč Rumian. „Ve 38. minutě jsme přišli po třetím vyloučení o levorukého Bláhu a prohráli,“ informoval trenér mladých baníkovců Jaroslav Hudeček.

I tak je to překvapení. „Museli jsme improvizovat. Na spojce velice dobře zaskakoval Halama, který střídal hru na pravé spojce a pravém křídle. Do utkání jsme vstoupili dobře a vedli o dvě branky, možná se pak hráči uspokojili, ale už to nebylo ono. Soupeř otočil na 15:12, rychle si dával míč z ruky a rozebíral naši obranu,“ přiznal Hudeček.

Karvinští ve 45. minutě ještě zabrali, snížili náskok Žďáru na jednu branku a v posledních pěti minutách hráli v sedmi hráčích bez brankáře. Na bod už ale nedosáhli.

Karviná: Pružinský, Smiga – Halama 15, Rumian 1, Bílek 3, Pinkas 4, Podhrázský 2, Bláha 1, Hála 4, Ciboran, Niemiec, Vyrobal 4, Krawczuk. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák