Tréninky v Městské sportovní hale jsou zaměřené hlavně na společné skladby, které již tradičně patří do říjnového až prosincového termínového kalendáře. Havířov má v této disciplíně bohatou a velice úspěšnou minulost, na kterou by i letos chtěly gymnastky navázat. Nejpočetnější skupinu tvoří závodnice v kategoriích nadějí. Jsou v nich také medailistky z červnového MČR.

Trénuje se dvoufázově. Dopolední část je orientována hlavně na zvyšování kondice. Běhá se na pětisetmetrovém oválu pět až deset kol, dále ve dvou až tříhodinovém programu je posilování, různé poskoky a cvičení se švihadlem. Odpolední trénink patří nácviku společných skladeb. Do přípravy starších nadějí a juniorek jsou zapojeny Nikol Fajová, Kristýna Janečková, Markéta Klusová, Žaneta Korbelová, Barbora Kundelová, Veronika Olszová, Barbora Onderková, Barbora Purmová, Markéta Solčanská, Pavla Šebestová, Barbora Štěpánková a Blanka Žáková. Vede je trenérka Kateřina Janečková. „Nyní dáváme dohromady skladby. Jejich náročnost má velký význam při bodovém hodnocení. Zatím vše běží podle plánu a věřím, že naše děvčata budou patřit na republice k nejlepším,“ řekla bývalá úspěšná závodnice Janečková. V srpnu se gymnastky zúčastní soustředění v Chorvatsku. Mistrovství proběhne první prosincový den v Praze.

V sólových soutěžích ještě zbývá pro letošek juniorské mistrovství České republiky. Největšími havířovskými nadějemi jsou Kristýna Janečková a Markéta Solčanská. Obě mají předpoklady k umístění mezi prvními deseti. Navíc letos je kvalifikace poměrně jednoduchá a k postupu na celorepublikový šampionát stačí pouhá účast na oblastním přeboru. Podle informací z Českého svazu moderní gymnastiky doposud není určeno místo konání tohoto vrcholového závodu a je na něj vypsán konkurz.