Brankář Karviné Petr Mokroš i pivot Baníku Tymoteusz Piatek se však po utkání shodli na tom, že žádný propastný rozdíl, jak se po losu na první pohled mohlo zdát, mezi oběma týmy nepanoval.

„Jasně, Maďaři v obou utkáních vedli a my neustále dotahovali, přesto se nemohu ubránit dojmu, že to za určité konstelace hratelné bylo a v našich možnostech ten postup byl,“ uvažoval po včerejším zápase Petr Mokroš.

Ten nastoupil do utkání za Nemanju Marjanoviče, jemuž se moc nevedlo, a hned se chytil zákrokem, který mu výrazně pomohl v pozdějším průběhu hry.

Baníkovci se ze stavu 15:9 vyhrabali i s jeho pomocí na 15:14, a také ve druhé části byl Mokroš několikrát ve středu dění. „Když se člověk chytí nějakým zákrokem, je to pak na sebedůvěře znát. Horší bylo, že jsme se ani podle videa nemohli na soupeřovy střelce detailně připravit. Oni to prostě střílí kamkoliv, výškově nás převyšují. Herně ne, tam se s nimi dalo hrát. Jsem rád, že jsem svým výkonem prispěl k tomu, že jsme jim nedali nic zadarmo,“ vykládal Mokroš.

Líbilo se mu, jak utkáním žila celá lavička i sektor karvinských diváků za ní. „Nepoložili jsme se ani za výrazného náskoku Maďarů, hecovali se. Bylo super, že nás přijelo podpořit tolik fanoušků, byli úžasní. Normálně jsem si připadal jako doma. Když jsem se vyloženě soustředil na hru a atmosféru v hale bral jen jako pozadí, opravdu jsem si myslel, že hrajeme doma,“ poděkoval Mokroš za podporu.

K němu se přidal i Tymoteusz Piatek. „Našim fanouškům náleží velký dík, na palubovce jsme z jejich dopingu čerpali,“ poslal palec nahoru do hlediště.

Tymoteusz Piatek zpracovává přihrávku do pivota.Zdroj: Ivo Dudek

Oba zápasy byly podle něj podobné. „Furt jsme je dotahovali, občas to bylo o branku, občas o tři. Dneska to bylo už i o šest, ale pak jsme se výborně dotáhli na rozdíl gólu. Škoda, že jsme si nepohlídali začátek druhé půle. Po vyrovnaném poločase nám na začátku toho druhého zase odskočili. Teď cítím, že to byla rozhodující pasáž zápasu,“ litoval Piatek.

Ocenil, jak tým bojoval. „Máme mladé družstvo. Za rok za dva se zase posune a dosáhne výrazného zlepšení. Teď to ještě nestačilo, ale se soupeřem se dalo hrát. Něco nám ale přece jen chybělo,“ rekapituloval polský pivot Baníku.