Poslední říjnovou sobotu se konal 9. ročník Memoriálu Libora Podmola, který se každoročně koná na závěr sezony v Brankách u Valašského Meziříčí. Na tříhodinový závod crosscountry dvojic se tradičně sjíždějí špičky českého i slovenského endura. Na startu opět nechyběli havířovský motokrosař Mario Rybář (KBS UAMK Team) spolu s karvinským jezdcem Janem Zarembou (Team LR Cosmetic).

Jako první vyjížděl Zaremba, který po drobném zaváhání vystartoval zhruba v první třetině startovního pole. To mu znepříjemnilo snahu o prodírání se dopředu. Po pár zatáčkách byli totiž všichni jezdci zabahnění, vzhledem k tomu, že trať byla jedna velká bahenní lázeň. Do 2. kola však již Zaremba vjížděl jako třetí. „Po třech kolech jsme za asistence našich mechaniků vyměnili elektronický čip a vystřídali se. Bohužel jsem se hned dostal v bažině mezi stojící jezdce, kteří byli až po sedadlo zahrabaní v bahně. Pokusil jsem se vyjet jinudy, ale šlápnul jsem omylem do vedlejší hluboké drážky a spadl do vody. Bahno jsem měl všude, takže jsem nebyl schopen pořádně držet motorku,“ popisoval Mario Rybář.

Po posledním střídání nasadil Jan Zaremba stíhací jízdu, jeho KTM 450 však vypověděla službu zrovna v době, kdy se mu začalo dařit. „Trvalo mi snad 15 minut, než jsem dotlačil za pomoci diváků svůj zadřený stroj do depa. Ke vší smůle jsem ztratil i elektronický čip, ten se nakonec našel, ale ztratili jsme spoustu času,“ přibližoval Zaremba. Nakonec s Rybářem dorazili do cíle až jako devátí. Tím pro většinu jezdců sezona skončila. Nejlepší motokrosaře čeká už jen Mezinárodní šestidenní v Chile.