Na státní svátek 17. listopadu se jel v Uničově Memoriál Jaroslava Mráze, devátý závod Českého poháru v cyklokrosu, který se řadil do seriálu Světového poháru pro muže a ženy.

I když se specializuje na silniční cyklistiku, vyslal petřvaldský oddíl CK Feso do Uničova dva své zástupce, kteří se vedle silnice cyklokrosu věnují. Kateřina Mudříková mezi ženami a Vojtěch Hurač mezi žáky odjeli letos už několik podniků Českého poháru či Oderského poháru v cyklokrosu.

Do Uničova dorazila solidní zahraniční účast z Německa, Rakouska, Polska či Slovenska. Od samotného startu hustě pršelo, takže se na trati vytvořilo „blátíčko" a závodníci tak měli možnost odjet klasický cyklokrosový závod.

Mudříková, která má za sebou několik triumfů na regionálních podnicích Oderského poháru, se mezi čtyřicítkou žen neztratila a vyjela si pěkné osmé místo. Díky tomu si po devíti podnicích Českého poháru nadále drží osmé místo v průběžné klasifikaci. Vyhrála Pavla Havlíková, jezdící ovšem za nizozemský MRM-Awalon Pro Cycling.

Druhým petřvaldským vyslancem byl starší žák Vojtěch Hurač, který letos objel několik podniků Oderského poháru. V tom Českém to byl jeho první start. V konkurenci 48 závodníků si nevedl špatně, dojel dvacátý, takže si vyjel svých prvních 11 bodů do klasifikace ČP. Vyhrál Matyáš Fiala z Cyklosportu PITSTOP.cz.