Tradiční turnaj Miloše Teicherta v hale TJ Ostrava KST začal v sobotu ráno kategoriemi juniorů a juniorek. Havířovští měli opět silné zastoupení a ambice na medaile byly velké. Díky neočekávaně velké účasti byl pořadatel nucen zrušit soutěže čtyřher, protože i bez této soutěže se hrálo do pozdních večerních hodin. Vlastně zájem mládeže v celé České republice hrát bodovací turnaje roste, a je otázka, zda-li by se nad tímto trendem neměl někdo kompetentní zamyslet a trochu pozměnit pravidla a případně  omezit počet účastníků.

V kategorii juniorek startovaly tři zástupkyně Havířova, a to Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová (Witoszová) a premiérově i Nela Hanáková, čerstvá posila Baníku ze Vsetína. Turnaj se Nele vydařil, když se v kategorii B dostala až do finále, kde si po vyrovnaném boji poradila s Rebekou Žižkovskou (SKST Hodonín) 3:2. Touto výhrou si zajistila na příští, bodovacím turnaji účast v kategorii A.

„Gabča se opět probojovala až do semifinálových bojů, ale tam narazila na nepříjemnou soupeřku Kláru Ševčíkovou z Hodonína a prohrála 1:3,“ komentoval „bronzový“ úspěch své svěřenkyně havířovský trenér Radek Košťál.

V kategorii juniorů měl z havířovské výpravy největší ambice Radim Bako,který potvrdil zvyšující se formu z posledních týdnů a i při tom,že byl nasazený do turnaje až jako hráč číslo  šest, procházel turnajem s lehkostí až do semifinále. Tam svedl opravdovou bitvu s talentovaným starším žákem Šimonem Bělíkem (TTC Ostrava), kterého porazil 3:2. Ve finále ho pak čekal Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST), kterého přehrál a mohl se radovat z prvního místa.

Vojtěch Mynář v turnaji nezačal nejlépe, když nepostoupil ze skupiny, ale pak se rozehrál a v soutěži útěchy se dostal až do finále, kde prohrál se Šimonem Jadrným (Havlíčkův Brod) 0:3.

Velkou cenu Havířova čekaly zase soutěže mladšího žactva. Mladí baníkovci se chtěli na domácí půdě vytáhnout. Nejvýraznějšího výsledku z nich dosáhl Daniel Košťál, který se dostal přes těžký zápas v semifinále, kde porazil 3:2 na sety Víta Kadlece (Elizza Praha), až do finále. Tam ho čekal v této sezoně zatím nepřemožený Štěpán Brhel (SKST Hodonín). Ten zůstal neporažen i tentokrát, ale Daniel mu vzal aspoň set a prohrál 1:3. S druhým místem musel být zákonitě spokojen.

Kromě toho přidal „stříbro“ i v soutěži čtyřher, a to spolu se svým novým deblovým parťákem Václavem Podrazilem z pražské Sparty.