Letošní šampionát proběhl o prázdninách v chorvatském městě Opatija a mladí čeští hráči pod vedením trenéra Daniela Vachtarčíka si z Balkánu přivezli hned tři medaile, z čehož dvě stříbrné jsou čistě havířovské.

V kategorii mix U26 (smíšené páry – chlapec s dívkou do 26 let) měla Česká republika zastoupení ve dvou bridžových párech, z nichž tři hráči jsou odchovanci Havířovské bridžové akademie – Lucie Kohutová, Erik Klemš a Lukáš Kolek.

Oba páry se kvalifikovaly v konkurenci 61 párů do šestadvacetičlenného finále, Kohutová s Klemšem ze sedmnáctého místa, Kolek s pražskou partnerkou Barborou Štrbovou z dvacáté pozice.

Havířovský pár v závěrečné části vládl ve velkém stylu, když obsadil ve třech kolech finále 3., 3. a 1. místo, což v celkovém výsledku stačilo na druhou příčku a historicky první medaili pro Českou republiku z tohoto typu šampionátu.

Kolek se Štrbovou dosáhli na slušné 19. místo.

Stříbrní medailisté z Havířova - Lucie Kohutová a Erik Klemš.Zdroj: archiv

Bojovalo se však také v jednotlivých věkových kategoriích. Po dvoudenních kvalifikačních bojích si finále ve svých kategoriích zahrály dva havířovské páry, Lucie Kohutová – Erik Klemš v nejprestižnější kategorii U26 a Nikol Vachtarčíková – Veronika Žalská v kategorii U13.

Kohutová s Klemšem si udrželi výbornou formu z mixů, dlouho to vypadalo dokonce na zlato, ale i další stříbro bylo pro bridžové Česko nečekaným mega úspěchem.

Pro mladé hráčky Vachtarčíkovou s Žalskou se jednalo o vůbec první bridžovou akci tohoto formátu, navíc po pouhém jednom roce hraní sportovního bridže na havířovském horním gymnáziu. Dokázaly však i v konkurenci párů z bridžově vyspělých velmocí, jako jsou Polsko či Nizozemsko, obsadit výborné páté místo.