Letošní šampionát proběhl o prázdninách v chorvatském městě Opatija a mladí čeští hráči pod vedením trenéra Daniela Vachtarčíka si z Balkánu přivezli hned tři medaile, z čehož dvě stříbrné jsou čistě havířovské.

V kategorii mix U26 (smíšené páry – chlapec s dívkou do 26 let) měla Česká republika zastoupení ve dvou bridžových párech, z nichž tři hráči jsou odchovanci Havířovské bridžové akademie – Lucie Kohutová, Erik Klemš a Lukáš Kolek.

Lukáš Budínský a spol. nabírají formu.
Nastolili karvinští fotbalisté cestu vzhůru?

Oba páry se kvalifikovaly v konkurenci 61 párů do šestadvacetičlenného finále, Kohutová s Klemšem ze sedmnáctého místa, Kolek s pražskou partnerkou Barborou Štrbovou z dvacáté pozice.

Havířovský pár v závěrečné části vládl ve velkém stylu, když obsadil ve třech kolech finále 3., 3. a 1. místo, což v celkovém výsledku stačilo na druhou příčku a historicky první medaili pro Českou republiku z tohoto typu šampionátu.

Kolek se Štrbovou dosáhli na slušné 19. místo.

Stříbrní medailisté z Havířova - Lucie Kohutová a Erik Klemš.Zdroj: archiv

Bojovalo se však také v jednotlivých věkových kategoriích. Po dvoudenních kvalifikačních bojích si finále ve svých kategoriích zahrály dva havířovské páry, Lucie Kohutová – Erik Klemš v nejprestižnější kategorii U26 a Nikol Vachtarčíková – Veronika Žalská v kategorii U13.

Kohutová s Klemšem si udrželi výbornou formu z mixů, dlouho to vypadalo dokonce na zlato, ale i další stříbro bylo pro bridžové Česko nečekaným mega úspěchem.

Pro mladé hráčky Vachtarčíkovou s Žalskou se jednalo o vůbec první bridžovou akci tohoto formátu, navíc po pouhém jednom roce hraní sportovního bridže na havířovském horním gymnáziu. Dokázaly však i v konkurenci párů z bridžově vyspělých velmocí, jako jsou Polsko či Nizozemsko, obsadit výborné páté místo.

Havířovští Indiáni (v modrém) schytali od Nového Jičína solidní debakl.
Výbuch Indiánů. Dostali „tenisového kanára“
Dětmarovice smolně prohrály.
Pospěch zahodil penaltu a Dětmarovice padly v nastavení