Diváci v hale viděli utkání hodné vyřazovacích bojů. Ve vypjatém zápase měli mírně navrch domácí, bojovali a vytvořili si náskok, který drželi až do konce. Zápas gradoval ve druhé půli, kdy byli vyloučeni Křístek a domácí špílmachr Brůna. Ten dokonce obdržel modrou kartu (podle posledních pravidel z roku 2016) a jeho strkanici se Zelenkou bude přezkoumávat disciplinární komise. Co lídrovi Karviné hrozí? Stopka od jednoho do pěti zápasů.

Střelecky se blýskl karvinský Jan Užek, autor devíti gólů, který hraje v posledních zápasech ve velmi dobré formě.

Trenér Dukly Daniel Čurda se po utkání ohlížel za zápasem. „Zlomilo se to v naší hlavě. My zatím takové zápasy nezvládáme v hlavě. Soupeř je TOP, s kvalitou na všech postech, a my děláme jednoduché taktické chyby, tím se zlomíme a řekneme si, že ono to asi nepůjde. Druhý aspekt je, že domácí hrají na krev. Bojují o každý míč na šestce, a když jdou do brankové šance, tak s jasným cílem dát gól. A nezajímá je obránce, nezajímá je brankář. Kdežto my to jdeme ‚jen‘ zkusit. A to je málo,“ pravil po utkání lodivod pražské posádky, která se však ve druhé části sezony obdivuhodně zvedla.

V emotivně vypjatém utkání přehrála Karviná (v zeleném) pražskou Duklu 38:31.Zdroj: Ivo Dudek

To potvrdil i domácí trenér Marek Michalisko. „Pro play off to bude velice nepříjemný protivník a mám pocit, že bude míchat kartami. Ostatně, Dukla bojuje o medaile tradičně každý rok, od pohárového finále s námi udělala pokrok. Je tam vidět větší sehranost, vzrostlo jim sebevědomí, šli nahoru,“ uznal Michalisko.

Dobrá generálka na play off

Víc si ale logicky všímal svých hráčů. „Utkání to bylo pro diváky vynikající. Padaly góly, hrálo se nahoru dolů, bylo to běhavé, se spoustou šancí z obou stran. Honza Užek má poslední dobou skvělou formu, na pivotu si rozumí s našimi rozehrávkami, skvěle se doplňují. A výborně jsme se dnes vypořádali se snahou Dukly pokrýt nám osobně Michala Brůnu. Toho jsme se vyvarovali a hrou sedm na šest jsme je přehrávali. To asi rozhodlo,“ rekapituloval zápas, který měl už parametry play off.

„Souhlasím. Kluci dnes vnesli do zápasu i zarputilost, tvrdost a nasazení. Já jsem spokojený. Divákům jsme udělali pěkný podvečer,“ zhodnotil utkání a nechtíc tím odkázal na předešlý odpolední fotbalový duel Karviné s pražskými Bohemians, kde naopak domácí prohráli 0:3. Diváci, kteří z fotbalu zamířili na handbal, si tak alespoň mohli spravit náladu a částečně si i vylít zlost na pražském soupeři.

I Daniel Čurda ocenil hru Karviné. „Ty zápasy jsou vyrovnané, byť rozdíl ve skóre je nakonec větší, ale my třeba máme přesilovku a neproměníme ji. Domácí jsou naopak sebejistější, přesnější. Oni ty drobné pasáže zvládnout 2:0 a třeba třikrát za zápas. Karviná si prostě řekne, co zahraje a jde a zahraje to. A nikdo se nikoho neptá, jestli tamten mohl někde něco udělat líp, nebo ne, a v tom je ten rozdíl. To je ale hlava. Nejen směrem do play off, ale i do dalších sezon nás čeká ještě dost práce,“ poukázal na svůj mladý tým.

Úroveň utkání však kvitoval. „Je vidět, že se blíží play off, už tam byly emoce, důraz i jistá averze. To k tomu ale patří. Dobrá generálka,“ uznal.

Baník Karviná – Dukla Praha 38:31 (18:14)

Sled: 3:3, 6:5, 8:8, 10:8, 12:9, 14:11, 16:14, 19:14, 21:16, 23:19, 25:20, 28:23, 31:25, 35:27, 37:28. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 3/3:3/1. Vyloučení: 5:6. ČK: 55. Brůna – 55. Křístek. Diváci: 1084.

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Jan Užek 9, Monczka 4/3, Nedoma 7, Brůna 5, Zbránek 5, Solák 2, Nantl 1, Chudoba 4, Jiří Užek 1, Piatek, Plaček, Čosik. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Dukly: Cigáň 7, Kastner 5, Klíma 5/1 Reichl 4.