„Výhru jsem opravdu nečekala. Byl to první turnaj WTT na kterém jsem hrála. Bylo to podobné překvapení, jako výhra na mistrovství republiky do 13 let,“ svěřila se devítiletá stolní tenistka z Hodonína.

V konkurenci šesti hráček Brhelová vyhrála tříčlennou skupinu a v semifinále porazila 3:1 Ellu Budilovou, která se tak musela spokojit s pohárem za třetí místo. Ve finále mladá Češka narazila na Maďarku Zsofii Fegyverovou, s níž neuspěla jen ve třetím setu. Souboj o zlato vyhrála 3:1. „Finále bylo nejtěžší ze všech zápasů na turnaji. Bylo hodně vyrovnané a já jsem moc chtěla vyhrát. Takže jsem byla pod tlakem,“ přiznala Brhelová po turnaji.

V Národním tréninkovém centru v Havířově probíhá tento týden turnaj světového okruhu mládeže ve stolním tenise. Na snímku Ondřej Morávek.
Tři stovky mladých stolních tenistů z 33 zemí bojuje v Havířově o světové poháry

Další dvě pódiová umístění čeští reprezentanti a reprezentantky vybojovali ve smíšené čtyřhře. Soutěž, která je i součástí juniorského evropského šampionátu, přinesla plaketu za druhé místo v kategorii U15 Veronice Polákové a jejímu slovenskému spoluhráči Damianu Frolovi. Pohár za třetí místo pak vybojovali v kategorii U19 Vít Kadlec a Helena Sommerová.

Jinak se domácí marně snažili probojovat do závěrečných bojů o stupně vítězů. Ti nejlepší se probojovali do osmifinále, ale tam jejich cesta skončila.

V kategorii chlapců si dvě vítězství odvezli hráči Polska. Vyhráli dvouhru U19 a U15, o další výhry se podělili hráči z Francie, Turecka a Rakouska. V kategorii děvčat jasně dominovaly hráčky Japonska. Kromě zmiňované dvouhry U11 vyhrály všechny čtyři zbývající soutěže ve dvouhře. A smíšené čtyřhry ovládli mladí hráči z Hongkongu a Tchaj-wanu.