Trenér mužstva Jaroslav Hudeček dokonce označil výkon svého týmu za ostudný. „Zatímco domácí pojali utkání velice prestižně a hráli s velkou agresivitou, bojovností a hlavně chutí, přístup našich kluků byl asi takový, že to tady přijeli jen tak odplácat a zase rychle domů," zlobil se Hudeček.

S narůstajícím skóre si Valaši utkání doslova užívali a z karvinských hráčů dělali cvičné panáky. „Zaslouženě jsme dostali výprask a mnoho hráčů i tvrdou lekci z agresivity přímo na palubovce. Bohužel ani tvrdé zákroky domácích v nich neprobudily nějaké emoce a snahu o dobrý výsledek," mávl rukou naštvaný Hudeček.

Baníkovci skutečně kazili základní přihrávky v běhu na pět metrů a nedokázali udělat ani jednoduché překřížení. Střelba byla katastrofální. „Poločas jsme prohráli o osm branek. Pro zranění našich klíčových hráčů dostávají teď příležitost ve hře i hráči, kteří pendlují mezi juniorkou a áčkem, ale dokazují, že na to asi nemají. Aspoň jsem na nich neviděl, že by se snažili probít do kádru a vybojovat si v něm stálé místo. Dovršením všeho byl špatný výkon brankářů, kteří měli pouze sedmnáctiprocentní úspěšnost, to je přímo směšné číslo," láteřil Hudeček.

Na omluvu gólmanů pak přeci jen uvedl velice nízkou agresivitu hráčů v obraně a jejich neochotu jít do osobních soubojů. „Pro zranění brankářů musel nastoupit do branky i mladičký dorostenec Nolč, který asi jako jediný snese přísnější měřítko," dodal kouč HCB, který doufá, že o víkendu se jeho svěřenci rozloučí se sezonou mnohem důstojnějším způsobem. „Pořád reprezentují klub, který má vysoký kredit a oni svým přístupem tento kredit snižují. Každé utkání má svůj význam a cenu," zakončil zklamaný Jaroslav Hudeček.

Gumárny Zubří – HCB OKD Karviná 39:25 (22:14)

Karviná: Vydra, Nolč – Vančo 4, Vučkovič 1, T. Mlotek 3, Sliwka 2, Hricišon 1, Jan Užek 5, Chudoba 7/1, Dudek, Paululik 1, Michalisko 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.