Tento ambiciózní klub by se letos rád podíval do I. ligy a výsledky tomu zatím nasvědčují. Hodonín je suverénní a ztratil pouze jednou za remízu s Ivančicemi hned ve svém prvním domácím duelu. V kádru družstva jsou zkušené bývalé i současné hráčky extraligy jako třeba Budayová a Birhušová.

„Situace byla jasná. Nakonec jsme po rozpačitém průběhu prohráli o dvanáct branek, ale určitě jsme měli na víc," mínil po zápase trenér sokolek Jaroslav Hudeček.

Konečné skóre ovlivnil špatný vstup do utkání. „Ten jsme nezachytili, prohrávali jsme už 1:6," připustil Hudeček. V další fázi se sokolky zlepšenou hrou přiblížily Hodonínu na rozdíl tří gólů, ale dál se nedostaly. Domácí tým v závěru prvního poločasu po dalších technických chybách Karviné odskočil na rozdíl šesti branek.

„Největším problémem byla naše hra v postupném útoku, špatná střelba, hlavně z křídel, a také technické chyby, kterých jsme vyrobili strašně moc. To dávalo rychlonohým domácím hráčkám šanci v přechodu do rychlých útoků, tam jsme inkasovali polovinu všech hodonínských gólů," hodnotil Hudeček.

Naopak na postavenou obranu měly Hodoníňanky s obranou Karviné problémy. Defenzivní řadu výborně dirigovala zkušená Remetančíková. Dokladem výborné karvinské obranné činnosti bylo 17 technických chyb Hodonína, které ale sokolky netrestaly tolik, jako soupeř.

„Je to škoda, ale budeme teď mít dva měsíce na to, abychom zlepšili jednotlivé herní ukazatele a posunuli se před odvetami herně výš," zakončil Hudeček.

HK Hodonín – Sokol Karviná 34:22 (16:10)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Koudelková, Poláchová 5/2, Remetančíková 6, Baronová 6/1, Kresačová 1, Synková 1, Staniczková 1, Polehlová 2, Pawlasová. Trenér: Jaroslav Hudeček.