Možná, že naděje karvinských házenkářů ještě nejsou tak úplně „v trapu". Svěřenci trenérského dua Hudeček – Michalisko udolali v neděli dopoledne Brno, jednoho z přímých konkurentů v boji o postup do vedoucí šestice a před zraky jiných konkurentů v boji o postup do vedoucí šestice – házenkářů Frýdku-Místku – si zase zvedli sebevědomí poté, co v týdnu ve Frýdku prohráli.

„To se nám bude před důležitým utkáním ve Zlíně hodit. Chci věřit tomu, že pokud se nám zrovna tam podaří zvítězit, můžeme se ještě do elitní šestky dostat. Dokud ta šance bude žít, tak se o ni budeme rvát," slíbil trenér HCB Jaroslav Hudeček.

Karvinští házenkáři (v černém) porazili doma Brno.

S úrovní utkání vyjádřil spokojenost. „Dnes můžeme být s výkonem spokojeni. Chlapci dodržovali taktické pokyny, v první půli to bylo ještě o určitém hledání jistoty, ale zbytek zápasu se zvládl s přehledem. Snad nám to vydrží i do Zlína," přeje si Hudeček, reprezentační trenér, jemuž byla v minulém týdnu vyslovena vedením svazu důvěra i pro kvalifikační utkání Čechů proti Srbům v bitvách o MS v Kataru.

Je pozitivní, že Karvinští dávají ve velké míře příležitost svým odchovancům. Například Jan Užek se Slavomírem Mlotkem byli proti Brnu hodně vidět. „Jsem rád, že se prosazují čím dál více mladí kluci. Honza Užek, ale i jeho brácha Jirka, stejně tak Mlotkovi. Jsme už skoro takový rodinný podnik," vtipkuje Hudeček. A to ještě v záloze čeká bratranec Marka Vanča Lukáš. Ten ale pravděpodobně naskočí do A-týmu až v době, kdy už Marek bude dávno v zahraničí…

HCB Karviná – KP Brno 24:19 (12:9)

Sled: 1:1, 5:4, 7:7, 11:8, 16:10, 19:12, 22:13, 24:15. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/2:2/1. Vyloučení: 8:6. Diváci: 500.

Karviná: Vydra, Schams – Vala, Michalisko, Hanisch 2, Vančo 6/1, S. Mlotek 3, Hricišon, Sliwka 5/1, Jan Užek 4, T. Mlotek 1, Vučkovič 2, Jiří Užek, Paululik 1. Trenéři: Hudeček a Michalisko.

Nejvíce branek Brna: Dostalík 6, Mičola 4.