Na dvorcích TK Havířov se setkali nejlepší hráči České republiky ve své kategorii. „Je to turnaj nejvyšší kategorie, jde prakticky o takový okruhový grandslam, ve kterém je zahrnuto pět turnajů, které mají po mistrovství republiky největší váhu. My pořádáme jeden z nich. Ze třinácti nejlepších hráčů v zemi se tohoto turnaje účastnilo deset. Většina z nich to vnímá jako přípravu na mistrovství republiky, které se bude konat na začátku července," řekl Petr Špok, pořadatel turnaje a předseda havířovského klubu.

Havířovský turnaj vyhrál Jiří Seidler z 1.ČLTK Praha, který ve finále porazil Jakuba Menšíka z Prostějova.

Přestože se tentokrát nezadařilo žádnému domácímu hráči, Špok připomněl úspěch havířovského tenisty na nedávném turnaji. „12letý Šimon Myslivec se poprvé účastnil mezinárodního turnaje. V konkurenci reprezentantů Česka, Slovenska, Polska, Německa, Itálie, Belgie a Arménie postupně všechny své soupeře porazil a turnaj vyhrál. Považujeme to za jeden z největších úspěchů, jakých kdy náš svěřenec dosáhl," dodal Špok.

Spokojený byl i samotný Šimon. „Byl to úžasný pocit, nečekal jsem to. V prvním kole jsem měl těžký los, ale nakonec se to všechno dobře sešlo a vyhrál jsem. V budoucnu bych to chtěl dotáhnout do první desítky světového žebříčku," řekl nadějný hráč Havířova.