V přestřelce vyhráli 36:33, ale čekal se daleko jednoznačnější průběh hry. „Musím říct, že nás Uničov překvapil," uznal nejlepší střelec MHK Jan Dudek. „Nepovedl se nám start do zápasu. Představovali jsme si, jak povedeme 7:1, místo toho jsme nasekali pět technických chyb za sebou a úvod nám utekl. Postupem doby jsme se do utkání nemohli pořádně dostat a soupeř vycítil šanci. Poznal, že nemáme svůj den a bojoval," popisoval lopotný průběh utkání z pohledu MHK Jan Dudek.

Nefungovala jim především obrana.

Domácí slabšího soupeře, který navíc přijel jen s devíti lidmi, zjevně podcenili. Problémy jim dělal Šuba, autor čtrnácti gólů. „Velmi špatně jsme bránili. Nechávali jsme soupeři volné střely, nepřistupovali jsme včas k protihráčům. Vždycky, když jsme Uničovu odskočili třeba na tři čtyři góly, tak se zase dotáhl," dodal střelec MHK.

Výborně na křídle zahrál jen Lukáš Vančo, který se trefil osmkrát. Jinak to byla bída. „Až někdy ke konci jsme se od soupeře konečně odlepili a už vedení uhájili. Doslova jsme to urvali. Někdy je taková výhra cennější než po jasném průběhu. Každopádně pro poslední utkání v Holešově se musíme o sto procent zlepšit, protože by nás to mohlo stát vítězství v soutěži," připomněl Dudek, že tým MHK je už jen krůček od skvělého úspěchu.

V Holešově mu stačí uhrát bod, i když je jasné, že na ten Karvinští hrát nebudou. „Musíme hrát normálně na výhru, pokud k tomu přistoupíme, jak máme, tak by se to mohlo povést. Jsme už jen kousek od cíle, tak věřím, že to i dotáhneme," doufá Dudek.

MHK Karviná – Házená Uničov 36:33 (16:16)

MHK: Tabara, Nolč, Pala, Wojcik – Dudek 9/3, Csöllei 3, Pindej 5/2, Kawulok 4/3, Čavrnoch 1, Galata, Seriš 4, Borový, Vančo 8/1, Pomahač 2.