Jako prvoligový účastník naskočili až do 5. kola (zvláštní to systém) a podlehli na palubovce Opavy 5:6 po prodloužení.

Opava si vítězství vychutnala hned ze dvou důvodů. Oplatila Havířovu vyřazení v loňském finále Národní ligy ve skupině Východ a navíc si zahraje tři výborná utkání se superligovými celky Brnem, Otrokovicemi a Ostravou.

Opava vstoupila do utkání lépe a prakticky celý zápas byla ve vedení. Havířov jen dotahoval. Škoda byla čtvrté opavské branky v závěru druhé třetiny, po které se domácí dostali znovu do vedení 4:3.

V 56. minutě srovnával po přihrávce Mžyka na 5:5 perfektním blafákem Kloza, ale v prodloužení ukončil zápas Dzierža.

SK Opava – Florbal Havířov 6:5 p (3:2, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky: 6. Tietz, 11. Žák, 17. Musialek, 38. Pavlík, 46. Musialek, 62. Dzierža – 13. Vlach, 15. J. Kantor, 30. J. Kantor, 47. P. Kožušník, 56. Kloza. Rozhodčí: Sladký – Vybíhal. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Diváci: 68.

Havířov: Piško – Vlach, Beneš, Třaska, Mrowiec – Kloza, K. Peřka, Mžyk – P. Kožušník, J. Kantor, Plášek – Kraus, Holeš, Šochman.