Běhání, kolo, lyže, posilovna, tenis, beachvolejbal, lezecká stěna a další aktivity. Mezitím jen tak mimochodem oslava jedenadvacátých narozenin. To vše v půvabném kraji Českého Švýcarska a základnou ve zdejším luxusním Lípa resortu.

Kateřina oslavila v létě i 21. narozeniny.

„Jsem pěkně utahaná," vyprávěla vláčně na masérském stole. S její tréninkovou parťačkou Terezou Kmochovou na ně byli dva muži. Jeden kondiční trenér Jan Kempa je zničil. A druhý fyzioterapeut Kryštof Kuba je pak napravoval. Rovnováhu nepřevážila ani sestra Jana Pauláthová, která musela bohužel s vyvrtnutým kotníkem jen poskakovat o berlích a její účast zůstala pouze konverzační.

Program začínal každodenními výběhy už v půl osmé ráno. Následovala snídaně, dopolední trénink většinou síla. Po obědě spásný spánek a po něm ještě druhá fáze, spíše herní.

Na závěr pobytu stihly obě dámy připravit sportovní odpoledne pro osm dětí z nadace Kapka naděje. „Moc se jim to líbilo, stejně jako nám," dodává česká lyžařka.

Součástí tréninku byl i plážový volejbal.

„Ten měsíční skluz po operaci mandlí pořád cítím, začala jsem později, ale dostávám se do toho a do zimy je času dost," hodnotí spokojeně vývoj přípravy na další sezonu. Úplně nevysadila ani v „přímořském" týdnu na chorvatském Krku, čtyři dny tam poctivě trénovala sprinty na parkovišti. Po dohodě s lékařským týmem však nechává tělo ještě stále regenerovat a testy, potvrzující zlepšení stavu, podstoupí až ke konci prázdnin.

V neděli vyráží opět s Terezou Kmochovou a otci-trenéry na druhý lyžařský tréninkový kemp do francouzského Les Alps. O pár dní později tam začíná reprezentační soustředění družstva žen, vedeného Petrem Lajkebem.