Zatímco pražští Black Angels a brněnský Hattrick patří, stejně jako Torpedo, k favoritům celé soutěže, na půdu ostravského MVIL si Havířov jel pro všechny body. „Ale věděli jsme, že to bude těžké. Dlouhodobě s nimi totiž hrajeme vyrovnané zápasy. Chtěli jsme však vyhrát,“ komentoval vedoucí hostujícího týmu Pavel Kotula nečekanou ztrátu.

Exelsior Havířov se brzy dostal do vedení, které zařídil Jakub Vilím. „Je u nás na hostování do konce sezony. Díky němu by nám to mohlo zase začít pořádně padat do brány. Už by to nemuselo být jen o první lajně,“ domnívá se Kotula.

Hosté se ale z vedení neradovali dlouho, Ostrava ještě do přestávky otočila skóre a po dvou třetinách vedla už 4:2. „Extraliga měla pauzu, proto měli i pár hráčů na střídavé starty z nejvyšší soutěže,“ uvedl vedoucí havířovského týmu, který se tentokrát trápil v koncovce. „A taky nás potrápil gólman Kořínek,“ dodal Kotula.

V závěrečné třetině sice přidal druhý gól Vilím, druhou trefu si připsal i Černý, domácí však byli aktivnější a vyhráli 7:4. „Byl to náš nejsmolnější výkon, spálili jsme spoustu šancí,“ přibližoval Kotula.

Havířovským se tak v Ostravě ukázaly další slabiny, na kterých je třeba pracovat. „Máme nejhorší přesilovky v lize. V útoku i obraně jsme hodně nedůrazní,“ vyjmenovává Kotula.

Šanci na reparát má Torpedo už v pátek, kdy hraje v Karlových Varech. O dva dny později pak zamíří na půdu Kladna.

MVIL Ostrava – Exelsior Havířov 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Tesárek (Dombrovský), 12. Tesárek (Sládek), 29. Dombrovský (Tesárek), 31. Hranický (Tesárek), 42. Trulík (Svačinka), 55. Fňukal (Kotzur), 60. Tesárek (Sládek) – 5. Vilím (Plášek), 28. Černý (Beneš), 54. Vilím (Kozlík), 57. Černý (Filip). Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 165.

Havířov: Jasiok – Ošťádal, Vlach, Šochman, Plášek, Drong, Beneš – Filip, Fiedor, Bezděčík – Klimeš, Černý, Vilím – Kozlík, Kloza, Feber – Tychtl. Trenér: Kožušník.