Baníkovci si proti Dukle vypracovali až osmigólový náskok, jenže ve druhé části o něj začali přicházet. Nedařilo se příliš křídlům, právě v tento moment ale na palubovku vběhl jedenadvacetiletý Jan Plaček a čtyřmi góly za sebou znovu poslal šance Dukly na úspěch do oblasti teorie!

Nástup jste měli brilantní. Čekali jste to?

Vůbec. Takhle si to podle mě nemohl představovat snad nikdo. Vést jen během poločasu o osm, paráda. Pak jsme se ale nechali zbrzdit vyloučením a Dukla se chytila.

Dělala vám problém zatažena dukelská obrana?

Bylo to spíš o nás. My jsme si šance vypracovali i proti té jejich zatažené nula šestce. Jen jsme je nedávali. Ve finále je to stejně už pouze souboj hráče s brankářem.

A ten váš – Nemanja Marjanovič – chytal fantasticky. Souhlasíte?

Ano, to byl právě jeden z faktorů, proč jsme měli tak výborný poločas, a proč byl náš náskok tak vysoký. Nemo chytil spoustu vyložených šancí a měl i odražené balony.

Nicméně ve druhé půli se vám přestalo dařit. V této pasáži jste naskočil do utkání vy a dal čtyři góly ze čtyř šancí. Jaké to pro vás bylo?

Jsem zvyklý naskakovat do rozehraného zápasu. Dneska mi to vyšlo. Jsem rád, že jsem všechny šance, které mi kluci vytvořili, dokázal využít. Je to super.

Byla to klíčová pasáž zápasu?

Určitě. Dukla se začala nepříjemně dotahovat a na nás trochu sedla nervozita. Ale nepodlehli jsme jí, pořád jsme byli o krok napřed a nakonec to v pohodě dotáhli.

Čím si vysvětlujete to úspěšné dotahování Dukly? Přestalo se vám dařit v útoku?

Nedali jsme pár vyložených šancí, to je fakt, ale podle mě to byl hlavně návrat do obrany. Zkoušeli jsme zase hru sedm na šest a nestíhali střídat gólmana. Pak jsme dostali pár laciných gólů do prázdné brány. Tohle musíme do pokračování série zlepšit.

S Duklou jste už absolvovali čtyři zápasy. Připravoval vás trenér na něco speciálně? Chtěli jste na ni vymyslet něco jiného?

To ani ne, pořád je to stejné. Na Duklu jsme nic nového nevymýšleli, jen jsme si připomněli to, co na ně platilo v těch předchozích případech. Očekávám, že ve středu to bude podobné.