„Dvě vítězství z půdy soupeřů jsou historicky nejlepším vstupem klubu do druhé ligy. Pokud jsme někdy hráli hned v úvodu dvakrát venku, byly z toho většinou dva nezdary, maximálně jsme dosáhli na jedno vítězství jako loni,“ vybavoval si hlavní trenér karvinských Sokolů Roman Hamrus.

Tým si cenil především výhry na horké palubovce v Šumperku. „To byl nervydrásající a vynikající duel. Šumperk doma neprohrává, disponuje obrovitými pivoty i bývalým extraligovým hráčem Krestou (208 cm),“ upozornil Hamrus.

Karvinský tým však obrovsky bojoval, semknul se a i přes nepříznivý vývoj zápasu favorita zaskočil. „Byli jsme atletičtější a rychlejší, dali jedenáct trojek, to už se nám dlouho nepovedlo,“ přibližoval Hamrus, jehož svěřenci po trojce Kresty prohrávali dvě sekundy před koncem 77:78.

Následoval oddechový čas, Karvinští si na desku namalovali poslední akci vedenou na Lubomíra Oswalda, ta jim vyšla a karvinský kapitán dal s klaksonem vítězný koš! „Neuvěřitelný zápas, družstvo se nevzdalo ani za nepříznivého stavu a bojovalo až do konce,“ kroutil hlavou Hamrus.

Basketbalisté Karviné na úvod soutěže dvakrát vyhráli.Zdroj: Dominik Ivan

Kromě Oswalda táhli tým hlavně Odehnal, Landor a Horváth, všichni hráči se ale podíleli na cenném vítězství.

Po náročné bitvě v Šumperku čekal Karvinské druhý soupeř z Olomouce, který omladil, takže mírným favoritem byl Sokol. „Ale víte, jak to je, venkovní zápasy jsou pokaždé těžké. V první půli jsme se horko těžko adaptovali na velmi rychlou hru soupeře,“ přiznal Hamrus.

V postupném útoku však byli Karvinští lepší, takže z toho rezultoval vyrovnaný poločas. Hanáci trefovali těžké trojkové střely, vedli 62:52, poté ale nastala karvinská smršť a obrat na 71:86.

„Konečně jsme začali dostávat míče více pod koš, kde jsme několikrát rozebrali domácí obranu,“ přidal se druhý trenér Sokola Petr Sodomka.

Slezané vedli už 103:81, Olomouc korigovala, ale oba body putovaly do Karviné. Největší hvězda Hanáků Jakub Hanuš sám vše neutáhl, úspěch slavila vyrovnanost karvinské lavičky.

VÝSLEDKY

TJ Šumperk – Sokol Karviná 78:79 (37:35)

Karviná: Oswald 21, Odehnal 15, Landor 12, Horváth 10, Zikl 8, Lepka 6, Kovalčík 4, Marek 3, Číšecký, Krutina. 

UP Olomouc – Sokol Karviná 90:103 (49:48)

Karviná: Lepka 22, Landor 15, Marek 15, Oswald 11, Zikl 10, Odehnal 10, Horváth 9, Číšecký 5, Krutina 4, Kovalčík 2. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.