Pravidelně touto dobou zvyšují svou pozornost všichni aktivní sportovci všech věkových kategorií, jejich trenéři, ale také funkcionáři, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub.

Svou pozornost bystří také fanoušci a čtenáři Deníku, kteří budou spolurozhodovat o konečných výsledcích této ankety a především budou určovat, kdo se stane „Sportovní hvězdou deníku“.

Projekt letos zavítá hned do 40 měst naší republiky. Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácí i zahraniční scéně a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány. Je nám ctí připomenout také slavné sportovní legendy a uvést je do síně slávy.

Produkci má na starost opětovně agentura Sport Action s.r.o., spolupořadateli jsou tradičně Česká unie sportu a také Deník. Významným vyhlašovatelem jsou také města spolu s krajskými úřady, bez jejichž práce a finanční podpory by se podobná anketa nemohla pořádat. Tato spolupráce trvá již více jak dvacet let a je důkazem významu této prestižní ankety.

Slavnostní večery mají vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí špičkový umělci. V letošním roce se mohou ocenění sportovci a diváci těšit například na Sabinu Křovákovou vítězku ČeskoSlovenské SuperStar nebo špičkové artistické vystoupení Kláry Kaiserové a také na řadu regionálních talentů vybraných ze sportovních oddílů a tanečních klubů. Jako moderátoři se vystřídají Radek Šilhan (O2 TV) a Radek Jirgl.

Všechny aktuální informace se dozvíte na stránkách Deníku či facebooku Nejúspěšnější sportovec roku.

Generálním partnerem je tradičně Česká spořitelna a.s., hlavním partnerem Univerzita Karlova a partnerem pak společnost HRAL. Oficiálním dopravcem je opět Hyundai.

Mezi oceněnými bývají i trenéři, jako například házenkářský kouč Lumír Poncza (vpravo).

Jako obvykle se do hlasování o Sportovní hvězdu Deníku budete moci zapojit i vy, vážení čtenáři. Na stránkách Deníku brzy zveřejníme nominaci oceněných sportovců spolu s hlasovacím kuponem, pomocí kterého můžete zvolit svého nejoblíbenějšího sportovce či kolektiv.

Vstupenky na akci budou znovu k mání na magistrátu města Karviné, odbor rozvoje (3. patro) v kanceláři č. 426.

Sledujte regionální Deník za účelem dalších informací.