Do jeho čela se před pár měsíci znovu dostal dlouholetý činovník a trenér ženského handbalu Vladimír Jančošek a mohl být celkem spokojen.

„Naším největším problémem je nedostatek hráček v nejvyšších kategoriích. To je ale dlouhodobý problém, se kterým v amatérských podmínkách sotva kdo něco zmůže,“ uvědomuje si Jančošek.

Trenér žen Tomáš Bednařík má v kádru dvanáct hráček, a když jich přijde na trénink pět nebo šest, nenacvičí s nimi moc herních situací.

„Starší holky už skončily a hrají to převážně mladé. Mít lepší tréninkovou docházku, jistě bychom měli i lepší výsledky. Po minulé hrozné sezoně to ale letos bylo i tak lepší, holky se snaží a bojují,“ uznal Jančošek. Družstvu patřilo šesté místo z osmi účastníků ve druhé lize.

V kategorii mladších dorostenek udělala kus práce trenérka Lucie Hudečková. „Je znát, že se tomu naplno věnuje, přemýšlí o hře, taktice. Doplňuje tým staršími žačkami, které má také na starost, a obehrává je tam. Holky mají výsledky,“ chválí Jančošek trenérku, která má od svého táty Jaroslava Hudečka vynikající trenérskou průpravu. Navíc dokončuje sutidum trenérské licence A. Její dorostenky zaujaly v nedohrané soutěži solidní páté místo z deseti účastníků.

Ještě lépe si Lucie Hudečková vedla se staršími žačkami, s nimiž skončila třetí v soutěži, kde hrají týmy z Moravskoslezského i Olomouckého kraje. „Holky si v zimě zahrály Česko-slovensko-polskou ligu, kde byly z české strany nejlepší a skončily také třetí za Slovenkami. Ty jsou oproti nám napřed,“ doplnil Jančošek. Kromě toho se žačky začlenily i do celostátní žákovské ligy a po turnajích ve Zlíně, Chebu, Milevsku a Kunovicích byly v polovině startovního pelotonu.

Vůbec nejlepší bilanci měly letos z klubu mladší žačky Dany Drobkové, které bez ztráty kytičky vedly krajskou soutěž a v zimní Česko-slovensko-polské lize skončily třetí za Polkami. „Také Dana se věnuje nejmenším se zápalem, tady nás naštěstí netrápí počet hráček. Děti házená baví, základna je celkem dobrá a jsou i výsledky,“ pochvaluje si Jančošek.

„V klubu máme ještě miniházenou, kde se o děti stará Beata Badurová, tam se děti učí vyloženě základům, ale i ony hrají turnajovým způsobem svou soutěž. Obecně se dá říci, že naším největším problémem jsou finance, ty hrají klíčovou roli u každého sportu,“ zakončil Jančošek.