Trenér Baníku Marek Michalisko bude znovu spoléhat na výkon svého prvního brankáře, srbského fenoména Nemanju Marjanoviče. „Je na nás, abychom Plzni ukázali, kdo je doma. První utkání jsme nezvládli, ale byla to jen první bitva. Válku ještě nevyhráli,“ hlásí Nemo před pokračováním série.

Kde jste viděl příčiny porážky v prvním utkání?

Utekl nám začátek. Dotahovat brankové manko zrovna proti Plzni, která opravdu disponuje kvalitním týmem, to si prostě nemůžeme dovolit. Takový náskok už Plzni ve zbytku série nemůžeme dopřát. 

Co udělat pro středeční výhru?

Já myslím, že nejlepší bude se koncentrovat na svůj vlastní výkon. My máme něco naučené, nějaký systém, kterému věříme, a musíme se soustředit jen na něj a na nás. Plzeň, ať si reaguje, jak chce. Když se budeme všichni stoprocentně koncentrovat na sebe, přinese to úspěch. Věřím tomu.

Bude to podobná házená jako v semifinále s Duklou?

Myslím, že ne, i když těžko předvídat. Oni mají ve svém středu dva nadstandardní hráče, a to Stehlíka a Ivanceva. Ti dva jim zařizují spoustu branek. Zřejmě to zase budou chtít táhnout přes ty dva. Doufám, že doma to bude jiné představení než v neděli, a patrně půjde o úplně jinačí handbal, než byl k vidění proti Dukle.

Čím byste nalákal fanoušky do karvinské haly?

Hodně nás jich jelo podpořit už do Plzně, za to jim děkujeme. Diváky bych pozval na klasický boj o titul. Tady už se bojuje na krev, je to dynamická, rychlá a nesmlouvavá házená, to asi každý měl možnost vidět v televizi. Pro nás se nic nemění, pořád potřebujeme třikrát vyhrát. Míč je teď na naší straně a já věřím, že společně s našimi fanoušky se s tím doma popasujeme mnohem lépe.