Na vyhřívaném písku kryté haly Základní školy Dělnická, kam se Beach Volleyball Karviná pro zimní sezonu již dlouhá léta přesouvá, se v turnaji losovaných mixů představilo rekordních čtyřicet „vánočních" hráčů, kteří byli rozlosováni do dvaceti smíšených párů.

Po základní části turnaje, ve které se v jednotlivých skupinách bojovalo o postup i lepší umístění, do finálového pavouka postoupilo celkem šestnáct dvojic, z nichž po celodenním zápolení zůstaly poslední čtyři semifinálové dvojice.

V prvním semifinále porazili hlavní favorité turnaje Nikola Němcová a Adam Hurta zkušené volejbalisty Kateřinu Koupilovou s Reném Kempným 2:0 (15:13, 15:11), ve druhém boji si poradili loňská vítězka Monika Adamčíková a její partner (nejen) na hřišti Jan Hanuš s domácí dvojící Kateřina Smigová – Michal Jedlička 2:1 na sety (15:12, 14:16, 15:13).

Účastníci turnaje VZP Open.Zdroj: BVK

V bitvě o třetí místo si posledně jmenovaná dvojice už výhru uniknout nenechala a po přesvědčivém vítězství 2:0 (21:14, 21:18) nad Koupilovou s Kempným si pod stromeček nadělili „bronzové" medaile.

V napínavém finále, které se stejně jako zápas o třetí místo hrálo na přání hráčů na standardní sety do 21 bodů, zvítězil v bouřlivé atmosféře haly pár Nikola Němcová – Adam Hurta nad párem Monika Adamčíková – Jan Hanuš 2:0 (21:17, 21:17). „Vítězům blahopřejeme, děkujeme všem příznivcům a přátelům BVK za podporu v letošním vydařeném roce a těšíme se na sportovní rok 2017, který jistě bude neméně zajímavý a úspěšný," poznamenal po skončení akce předseda BVK Otakar Kotyza.

Konečné pořadí: 1. Nikola Němcová – Adam Hurta, 2. Monika Adamčíková – Jan Hanuš, 3. Kateřina Smigová – Michal Jedlička.