Smutnit ale nemusí, neboť i po porážce si od podzimu zahrají Národní ligu. Ve hře je udržel bod za porážku menší sedmi bodů, a také druhý bonusový bod za čtyři položené pětky.

„Je to škoda, přišli jsme o putovní trofej, takzvaný Slezský kylof, ale naštěstí nám ty dva body navíc stačily,“ ulevilo se hrajícímu kouči Havířova Patriku Kovácsovi.

Ostravané ani Havířované si nic nedarovali a bojovali o každý metr hřiště. „Je to derby, vždycky to bývá prestižní a emotivní,“ přiblížil vypjatý zápas Kovács. Navíc se hrálo v úděsném vedru, takže hráči po dvaceti minutách usilovného boje začali pociťovat únavu. „Hrálo se hrozně,“ potvrdil Kovács, který sám pobíhal po hřišti.

Ragbisté Havířova podlehli Ostravanům a přišli o Slezský kylof.

Jeho tým začal dobře a vedl 3:0, jenže pak po sérii chyb prohrával 3:14. Povedlo se mu ale ještě před přestávkou položit a proměnit kop po pětce, takže byl zase ve hře.

Druhá půle přinesla zajímavé atraktivní ragby, oba celky bodovaly. Havířov následně po zhruba desetiminutovce strávené ve dvaadvacítce soupeře svůj tlak neproměnil a domácí z protiútoku skórovali na 28:17.

„Od té chvíle jsme vsadili vše na jednu kartu, zakázal jsem hráčům hrát nohama a jeli jsme jen kombinačně. Kluci předvedli dva krásné útoky, zvláště ten druhý, který rozhodil Wardas, byl perfektní. Do hry se dostali všichni útočníci a náš zakončovatel Veselý se nemýlil,“ chválil Kovács.

Za stavu 28:29 se už zdálo, že Havířov vedení udrží, ale domácí ještě nakonec v poslední minutě skórovali z trestného kopu za tři body a strhli vítězství na svou stranu. Díky tomu si i oni od podzimu zahrají Národní ligu.

Sokol Mariánské Hory – RC Havířov 31:29 (14:10)

Pětky: 3:4. Rozhodčí: Kohout – Juřica, Kozubík. ŽK: Kratochvíl, J. Šelešovský, Chromulák – Veselý. ČK: Leroch (H). Diváci: 200.

Body M. Hor: Juchelka 21, Badura 10.

Havířov: Fajkus, Kovács, Macháček, Titěra, Aberle, J. Hanák, Leroch, Kolodziejczyk, O. Kloda, Walek 3 (31. Hladík), Veselý 10, Barabáš, R. Benčík 9, Wardas 5, Musil, Indrák, O. Benčík, Spurný, Sittek 2, Trtek, Regec, Tržický.