Kvůli rekonstrukci stropu sportovní haly ZŠ Družby odehráli basketbalisté Sokola půlku aktuální sezony na cizích palubovkách. Tu druhou odehrají kompletně doma. K prvnímu zápasu přijel do Karviné tým Basket Opava.

Zrekonstruovaná hala s novým stropem, osvětlením i tepelným systémem nebyla jedinou novinkou, klub získal i novou světelnou tabuli a dva malé světelné ukazatele nad koši, které odečítají čas k zakončení útoku. „S přimhouřením oka by se u nás teď dal odehrát o extraligový zápas,“ pousmál se jeden z domácích činovníků a trenérů Petr Sodomka.

Kvalitnější zázemí by v dohledné době Karvinští rádi zúročili ve vysněný posun do první ligy. K tomu ale vede ještě dlouhá cesta.

Nová světelná tabule v hale ZŠ Družby.Zdroj: Ivo Dudek

Utkání s Opavou bylo pro domácí víc než smolné. Domácí vykolejil brzký třetí faul Karla Šedy, který musel střídat, přičemž dva fauly byly víc než sporné. „Podle mě přímo vymyšlené. Karel ustupoval a protihráče se ani nedotkl,“ nebral si servítky Roman Hamrus, hlavní kouč karvinského týmu.

Větším problémem byl faul hostů na jednoho z klíčových karvinských borců Tomáše Hamruse, po kterém se utírala krev z palubovky, a mladý hráč Sokola musel na šití do nemocnice.

„Byl to brutální zákrok, po kterém Tomáš skončil po utkání na rentgenu hlavy, s šitím a pohmožděním krku a páteře. Špatně se mi o tom mluví, neboť je to syn,“ připustil Roman Hamrus. Rozhodčí měli v tu chvíli písknout diskvalifikaci, odpískali však jen nesportovní faul.

Tomáš Hamrus se zafačovanou hlavou.Zdroj: Ivo Dudek

Karvinské hráče událost poznamenala, do poločasu nabrali lehkou ztrátu. Po přestávce se pokusili presovat po celém hřišti a často úspěšně, bohužel jejich zisky nebyly tak produktivní a hosté drželi vedení, které postupně navyšovali. „Kluci se snažili střílet trojky, ale nedařilo se nám a pod košem nás soupeř silově přetlačil,“ poukázal Hamrus na čtyři dvoumetrové pivoty Opavy.

Sokol Karviná – Basket Opava 69:81 (31:38)

Karviná: Kelar 18, Šeda 13, Oswald 11, Číšecký 11, Lepka 6, T. Hamrus 5, Marek 3, Tyml 2, Landor, Krutina. Trenér: R. Hamrus.