Více asi mrzí porážka na Spartě, kde se jednalo o hratelný zápas. Havířovanky nehrály špatně ani v jednom zápase a celý poločas se držely.

Sparta Praha – BK Havířov 72:66 (36:37)

„Do utkání jsme vstoupily dobře a vypracovaly si slušný náskok. Dominovaly jsme na útočném doskoku a slušně střílely,“ popisovala trenérka Havířovanek Iveta Rašková solidní začátek.

Soupeř ale zlepšil střelbu a ve druhé čtvrtině se dotáhl. Po poločase spadla sparťankám do koše téměř každá střela z dlouhé vzdálenosti. „Obrovský tlak na rozehrávačky v každém útoku za hranicí faulu nám znemožňoval vytvoření organizovanějšího útoku. V poslední čtvrtině jsme se ještě nadechovaly k obratu, ale už se nám nepovedlo dotáhnout,“ zalitovala Rašková.

Rozhodčí: Neuman, Hejnic. Trestné hody: 6/6:18/14. Trojky: 8:4. Fauly: 22:12. Diváci: 28.

Havířov: Paťorková 21, Pavlicová 13, Busková 9, Morávková 7, Kuběnová 6, Drtilová 6, Menšíková 4, Káňová, Milotová, Lacinová.

Aritma Praha – BK Havířov 85:59 (36:34)

Také pražská Aritma byla svým stylem hry hodně podobná Spartě. „Zase jsme se setkaly s obrovským tlakem na rozehrávačky a tvrdou hrou. Zápas byl přetahovanou o každý bod a nikomu se dlouho nedařilo vytvořil si výraznější náskok,“ přibližovala trenérka Rašková.

Havířovankám se dařila střelba z dlouhé vzdálenosti, jenže hořely na doskocích na obou polovinách hřiště. „Trestné hody nás tentokrát vůbec nepodržely. Bohužel v poslední čtvrtině nás pomalu opouštěly síly a totálně jsme se psychicky složily. Výsledek je pro nás krutý,“ uvedla Iveta Rašková.

Rozhodčí: Csöllei, Jon. Trestné hody: 15/12:21/10. Trojky: 5:9. Fauly: 20:19. Diváci: 8.

Havířov: Drtilová 20 (4 trojky), Menšíková 14 (4 trojky), Kuběnová 7, Paťorková 6, Morávková 6, Káňová 4, Milotová 2, Lacinová. Trenérka: I. Rašková.