O víkendu před státními svátky se uskutečnit na hřišti Základní školy Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku třetí ročník nohejbalového turnaje Bkesk cup. Do bojů se zapojilo jedenáct tříčlenných týmů, které odehrály nejdříve zápasy v základních skupinách. Na startu nechyběla tradičně ani nejstarší trojice Sosáků, která měla dohromady úctyhodných 163 let. V poli hráli Libor Janek (59 let) s Bronislavem Cwiekalou (55) a na síti zakončoval akce jejich mladík Béďa Keler (49).
Do finálové části se probojovaly čtyři nejlepší celky, které hrály každý s každým. Z vítězství se nakonec radoval zaslouženě tým Poliš před celkem Tranzit, třetí skončilo družstvo Bukos a na čtvrtou příčku dosáhl výše zmiňovaný Sosák.
„Počasí nám vyšlo a turnaj se určitě vydařil i po společenské stránce. Chtěli jsme vyhrát, ale těm mladým jsme prostě nestíhali. Vyhráli zaslouženě,“ uznal po turnaji Bronislav Cwiekala.
Další fota na webu www.havirovsky.denik.cz.
Konečné pořadí: 1. Poliš (Tomáš Kozel, Tomáš Polidar, Radek Uryga), 2. Tranzit (Miroslav Fojtik, Tomáš Polach, Jiří Novotný), 3. Bukos (Patrik Kubiczek, Miroslav Olšový, Jiří Kabelík), 4. Sosák (Libor Janek, Bronislav Cwiekala, Béďa Keler).