„Byl to hloupý gól, na druhou stranu jsem už viděl lepší gólmany inkasovat v důležitých zápasech a z větší vzdálenosti," prominul hned pár chvil po skončení trenér Zlína Andrej Titkov svému talentovanému Janu Šidlíkovi. „Naopak nebýt jeho předchozích dvou skvělých zákroků, možná bychom ani nebodovali. Sice jsem chtěl dva, ale i ten jeden bod beru," přiznal s odstupem času kouč domácích.

Přestože oběma celkům už ve skupině prakticky o nic nejde, k vidění bylo kvalitní utkání, jehož ještě vyšší úrovni ublížili necitlivě posuzující rozhodčí, kteří rozdali čtyři červené karty! „Bylo to dobře vyhecované utkání, hrané na hranici tvrdosti, ale fér, bez záludnosti," shodli se oba trenéři, přičemž karvinský Hudeček duel využil k testování herních činností s výhledem pro příští ročník.

„Mimo jiné jsem se nechal inspirovat Andrejem, který na podzim u nás zkoušel se Zlínem variantu útočné power play. Když to dokázal jeho tým, tak proč ne my. Pár věcí jsem upravil a dnešek ukázal, že by to mohlo fungovat. Stejně jako pilování ofenzivní obrany dva čtyři," upřesnil Jaroslav Hudeček.

Současně smekl před rostoucí úrovni hry nováčka, který byl blizoučko výhře. „Zlín má kvalitní a zkušený tým, který se nevzdává. Vyrovnali jsme se štěstím, ale plichta byla zasloužená," byl přesvědčen Hudeček.

„Po výborné naší první půli oceňuji, že se kluci nesložili ani za tříbrankové ztráty a ukázali bojovnost. Na podzim by se z toho položili. Pevně věřím, že to potvrdí i příště a co nejdříve definitivně stvrdíme svou záchranu v soutěži, nejpozději v přespříštím duelu s Kopřivnicí," dodal Titkov.

HC Zlín – HCB Karviná 26:26 (12:10)

Nejvíce branek: Pavič 6, Plšek a Poloz po 5 – Sliwka 8/2, Jan Užek 4. Sled: 4:0, 10:6, 12:10, 12:15, 13:16, 17:16, 22:24, 25:24, 26:25. Rozhodčí: B. a L. Friesserovi. Sedmimetrové hody: 3/2:4/3. Vyloučení: 6:9. ČK: Kafka, Zbránek – Hanisch, Vučkovič. Diváci: 250.