Dvacet let se hrál tento turnaj o mistra republiky v nejmladší kategorii v Praze, vloni už ve Velké Bystřici a letos se poprvé podívá do Karviné.

Jednotlivá družstva jsou tvořena žáky základních škol z celé republiky. Chlapci budou hrát v házenkářské hale STaRS (začátek ve středu v 8.30 hodin, slavnostní nástup je určen na 9.15 hod.), děvčata budou bojovat v hale MFK Karviná na Kovoně.

Prvenství z loňska obhajují žačky Zlína, mezi chlapci bylo loni nejlepší Zubří, Karviná skončila druhá.

Letos ji budou zastupovat házenkáři ZŠ Slovenská a jejich soupeři budou družstva z Kopřivnice, Prahy 6, Velké Bystřice, Zubří, Bělé pod Bezdězem, Nového Veselí, Nezvestic (u Plzně), Újezdu u Brna a Frýdku-Místku.
Mezi dívkami budou o titul bojovat Zlín, Plzeň, Zubří, Velká Bystřice, Veselí nad Moravou a Velké Meziříčí. Hraje se systémem každý s každým na 2x15 minut.

„Přípravou na Novinářský kalamář se zabýváme už půl roku," sdělila hlavní organizátorka karvinského turnaje Jana Hajžmanová. „Dva dny budeme ve velkém fofru, ale díky řadě dobrovolných pracovníků jsme na náročný program dobře připraveni. U dívek nás čeká 21 utkání, chlapci jich odehrají ještě o šest více," vysvětlila.

Oldřich Horák