Akce, která je od roku 1995 známá jako Memoriál Standy Krauze podle jedné z bývalých vůdčích postav těšínského badmintonu, je zařazena do nejvyšší kategorie pěti GPA turnajů, pořádaných v České republice.

„Na Moravě je jako vůbec jediná, takže příznivci badmintonu z našeho kraje mají jedinečnou možnost vidět v akci kvalitní republikové hráče," informoval místopředseda těšínského klubu Miroslav Krauz.

Tak jako každý rok jsou mezi přihlášenými špičkoví hráči a hráčky z první desítky aktuálního českého žebříčku, mimo jiné talentovaný Adam Mendrek, který coby dorostenec figuruje už na osmém místě žebříčku dospělé kategorie.

Mezi hlavní favority turnaje patří obhájce loňského prvenství Petr Jelínek (druhý hráč aktuálního žebříčku) a v kategorii žen první dvě hráčky aktuálního žebříčku ČR - Hana Milisová a Dominika Koukalová. Ve čtyřhře mužů budou patřit za hlavní favority mistři republiky Rubáš – Sobota.

Turnaj bude probíhat ve sportovní hale Bowling a squash centrum ve Svojsíkově ulici v Českém Těšíně ve dnech 12. a 13. ledna. Začíná se vždy v 8.30 hodin. Kvalifikace do hlavní soutěže začíná již v pátek 11. ledna od 14 hodin.

„Diváky bych pozval zvláště na nedělní program, kdy přijdou na řadu semifinálové a závěrečné boje o medaile. Tam by měl být k vidění skutečně špičkový český badminton," poznamenal Miroslav Krauz.
Více informací naleznete na webových stránkách www.badmintontesin.cz i s rozpisy zápasů.