I. liga starších dorostenců: HC Zlín – Baník Karviná 24:36 (10:13)

Hosté byli po všech stránkách lepší než domácí. Dobře kombinovali, lépe stříleli a také v obraně byli lepší. Střelecky se blýskli David Hála, Nicolas Noworyta a Alexandr Zamarski.

„Soupeř s námi držel krok pouze v prvních minutách, kdy jsme se trochu trápili střelecky. S postupem času jsme začali svoje šance proměňovat a odskočili Zlínu na větší gólový rozdíl. Pak už jsme utkání dohráli v klidu a na hřiště se dostali všichni hráči,“ komentoval výhru trenér Karviné Radek Godál.

Karviná: Buzek, Pružinský, Pavlín – Široký 4, Bláha, Krawczuk 2, David 1, Noworyta 7/2, Zamarski 7, Hála 7, Ciborán 2, Pyszko 2, Bílek 4. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Sokol Žďár n. S. – Baník Karviná 28:36 (17:18)

Hosté byli lepší až ve druhém poločase, kdy se jim dařila střelba. V té vynikali zvláště Jakub Rumian, který zatížil konto soupeřových gólmanů hned čtrnácti brankami.

„Vstup do utkání jsme měli výborný a vedli rozdílem šesti branek, avšak kluci z nepochopitelných důvodů přestali dodržovat taktické pokyny a o náskok do poločasu přišli,“ nebyl spokojen s lacinými technickými chybami trenér Baníku Jaroslav Hudeček. „Celý druhý poločas jsme dřeli a opět si vypracovali čtyřbrankový náskok. Deset minut před koncem však soupeř opět vyrovnal, a to na 26:26. Pak přišel do branky Újezdský, který řadou výborných zákroků podržel tým, a my získali rozhodující šestibrankový náskok,“ zhodnotil Hudeček oba body.

Karviná: Újezdský, Smiga, Kožušník – Široký 2, Kašpar 9, Sekáč 3, Rumian 14/1, Bláha 1, Ciborán 5, Podhrazký 1, Břežný 1, Galia, Folwarczný, Krawczuk. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák