Oba dorosty karvinského Baníku v domácím prostředí vyhrály. Starší dorostenci si poradili se Šťáhlavami a celkově obsadili deváté místo. Mladší jasně přehráli Náchod a skončili pátí.

I. liga starších dorostenců: Baník Karviná – Sokol Šťáhlavy 31:23 (17:13)

První poločas byl velmi vyrovnaný a až v jeho závěru zaznamenala Karviná čtyři branky za sebou. Ve druhé části byli už domácí lepší po všech stránkách, přesněji stříleli a došli si pro oba body. K nejlepším střelcům vítězného týmu patřili David Růža a Alexandr Zamarski, členové širšího kádru áčka.

Karviná: Buzek, Pružinský, Pavlín – Široký 4, Bláha 2, Krawczuk 1, Růža 9, David 2, Břežný, Zamarski 8/2, Heinz, Podhrazký, Bílek 5. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Baník Karviná – TJ Náchod 36:23 (16:10)

Domácí měli velmi dobrý nástup a ve 22. minutě vedli 11:6. Také ve druhém poločase se jim dařilo střelecky a náskok každou minutou narůstal. Jako vždy byl nejlepším střelcem Jakub Rumian, jenž dal v průměru na každý zápas deset branek!

„Jakmile jsme otočili stav 5:6 na 11:6, vyvíjelo se utkání v náš prospěch. Chlapci hráli agresivně v obraně a v postupném útoku zpřesnili střelbu na vysokou 76procentní úspěšnost. Nakonec jsme prostřídali sestavu včetně tří brankářů. Všichni vydrželi hrát zodpovědně a koncentrovaně až do závěrečného hvizdu,“ rekapituloval poslední utkání sezony trenér mladých baníkovců Jaroslav Hudeček.

V letní přestávce bude družstvo doplněno hráči z týmu starších žáků od trenérky Jany Hajžmanové.

Karviná: Kožušník, Újezdský, Smiga – Široký 2, Kašpar 5, Krawczuk 3, Rumian 10, Bláha 1, Ciborán 8, Kubica 2, Sekáč 2, Podhrazký 2, Galia 1, Folwarczný. Trenér: Jaroslav Hudeček.