V závěrečných dvou kolech čekají na petrovické florbalisty dva nejhorší celky tabulky, ale ani tak to nemají hráči ZFK lehké. „Nehrajeme v poslední době s obvyklou lehkostí. Proti Frýdku jsme sice splnili povinnost, ale průběh utkání naznačuje, že to nebylo snadné," pravil úvodem trenér petrovického mužstva Roman Kantor.

Roman Oborák dal sice po čtrnácti sekundách jeden z nejrychlejších gólů soutěže, ale to byl také jediný úspěch Petrovic v úvodní třetině. „Kontrolovali jsme výsledek do prvního gólu. Pak jsme hráli zase laxně a nedůrazně a soupeř skóre otočil," popisoval Kantor.

Jelikož hra jeho svěřenců měla k ideálu daleko, nechal po první části Kantor jednu lajnu odpočívat. „Jenže jsme se nikam neposunuli. Jedna řada nám dala tři góly, zatímco druhá zase tři dostala," přibližoval.

Ačkoliv je Frýdek-Místek poslední, jde pořád o soupeře, který florbal umí hrát. „Ti kluci na tom nejsou hráčsky špatně, chybí jim jen taktika a v poslední třetině i fyzička. Tam už jsme je přehráli," všiml si Roman Kantor.

Až posledních patnáct minut hrály Petrovice tak, jak to od nich trenér vyžaduje. „Naštěstí jsme se vzpamatovali a otočili to. Měli jsme tlak i šance, tam jsme už soupeře mleli," dodal Kantor. Nicméně předchozí průběh Petrovické silně varuje před posledním utkáním v paskovské nafukovačce. „Paskov obral o body i Brno, navíc se tam nehraje moc dobře. Kluci nicméně vědí, o co hrají. Prostě musíme vyhrát, zezadu se na nás tlačí hned čtyři soupeři. Takhle vyrovnanou tabulku už dlouho nepamatuji. Nesmíme se nechat přeskočit, protože jinak si nás vybere v play-off Torpedo a to by byla konečná," zasmál se Kantor.

FbC Frýdek-Místek – ZFK Petrovice 6:9 (3:1, 3:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 7. Kahánek (Gřundel), 16. Měrka (Kahánek), 20. Kahánek (Gřundel), 32. Vežranovský (Měrka), 35. Žurek (Szczotka), 37. Měrka (Štrbák) – 1. Oborák (Foltinek), 21. Foltinek (Schulhauser), 25. Foltinek, 35. Schulhauser (Oborák), 52. Schulhauser (Oborák), 54. Firda (P. Michalík), 55. Firda (P. Michalík), 57. M. Michalík (P. Michalík), 60. Schulhauser (Szweda).

Petrovice: Palovský – Lázók, Rychlý, Kloza, Plonka, Daubner, Šmída – Oborák, Foltinek, Kubiena – Szweda, Krumplovič, Schulhauser – M. Michalík, P. Michalík, Firda. Trenér: Roman Kantor.