Slezané tak během třítýdenní přestávky v soutěži ladili formu na nadcházející náročný víkend v Brně, kde se v sobotu utkají se čtvrtým SK Basket Renocar a v neděli s SK Žabovřesky, který je v tabulce II. ligy třetí.

„Přátelské utkání v Prostějově bylo ve velmi dobré atmosféře. Oba týmy hrály naplno, v obou chybělo několik důležitých hráčů,“ pochvaloval si karvinský trenér Roman Hamrus souboj s Orly, sedmým celkem I. ligy po základní části.

Fotbalisté divizního Havířova ve třetím přípravném zápase v Polsku remizovali s "béčkem" Bielsko-Biale 2:2.
FOTO: České týmy vyměnil Havířov za soupeře z Polska, po dvou výhrách remizoval

S kolegou Petrem Sodomkou se v něm museli obejít bez tria Oswald, Blažek a Koloničný. „Vítězství je velmi cenné, poněvadž se ukázala velká vyrovnanost našeho týmu,“ konstatoval spokojený kouč Sokolů.

„Převažovaly důrazné obrany, domácí se snažili o celoplošný pres, ovšem až na pár chybek jsme jej úspěšně překonávali a dávali lehké koše po překonání zdvojování domácích, my v obraně střídali osobku a zonu 2 - 3,“ prozradil Roman Hamrus kudy vedla cesta k výhře.

Další novou tváří v druholigovém MFK Karviná se stal čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník Adeleke Akinyemi Akinola. Fotogalerie je z přípravného utkání v Žilině, které Slezané v sobotu prohráli 0:3.
Nová posila. Karviná ulovila v Albánii snajpra Akinolu z Nigérie. Podívejte se

Přípravný zápas:

Orli Prostějov - Sokol Karviná 68:87 (24:39)

Body Karviné: Kavan 16, Horváth 15, Zikl 13, Brůna 13, Landor 10, Lepka 8, Marek 6, Kovalčík 4, Lazecký 2. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Sodomka.

Statistiky Karviné: 35 doskoků (Lepka 8, Zikl 8), 13 asistencí (Landor 3, Kavan 3), 24 zisků (Kavan 4, Horváth 3, Brůna 3), trojky 4:4.