Havířované po úvodním snadném vítězství tvrdě narazili a první ze tří klíčových bitev o postup nezvládli.

Přitom začátek měli bravurní a po pár minutách se ujali vedení 7:0. „Možná nám to paradoxně neprospělo. My jsme už před utkáním věděli, že klíčová bude hra našeho roje. Bohužel se stále potýkáme s absencemi. Z různých důvodů jsme neměli k dispozici Šmolku, A. Klodu, Németha a samozřejmě dlouhodobě zraněného Petra Kozubíka. Tomčík sice hrál, ale nebyl fit. Do útoku jsme tak museli posunout rojníka J. Hanáka, kde obvykle nehraje, to pochopitelně také hrálo roli," vysvětloval důvody konečné porážky trenér Havířova Radomír Kloda.

Ostrava se po špatném úvodu nezlomila a naopak stupňovala tlak. Skóre otočila ještě do přestávky. „My jsme nastupovali s obrovským respektem. Havířov má neskutečně silný roj, asi nejlepší v soutěži a v podstatě jsme se na to cíleně připravovali. Taky jsme od něj dostali obě pětky, ale jinak kluci perfektně dodrželi určenou taktiku, rychle vybíhali do obrany a důsledně bránili. Tím jsme získali možnost sami útočit, což rozhodlo," pochvaloval si trenér Ostravanů Jaroslav Kaňák.

Nejen jemu pak lahodila nejhezčí akce zápasu, kterou jeho svěřenci předvedli po havířovském vhazování do mlýna. „Domácí náš roj doslova srolovali, dostali šanci, svůj mlýn vyhráli a rozehráli hezkou akci, kdy si kluci vyměnili míč v křížové přihrávce, na kterou naši nemohli ani zareagovat," ocenil hru soupeře ostřílený funkcionář Havířova Karel Gaman.

Závěr hosté nezvládli. „To je bohužel fakt. Když pominu vyloučení Olšanského, tak to byl vrchol netaktického uvažování za stavu 24:14 a hrozné nervozity a frustrace z hrozící prohry. Kluci to rozehrají rychle, tak přece nebudu spěchat. Udělám druhý mlýn, třetí a pak bude třeba další trestná pětka, jak už se to stalo dříve, a ne rozehrávat rychle a zbrkle, pak špatně vyhodnotím situaci, hodím míč za spoluhráče a podobně," mrzela Klodu předčasná ztráta naděje na bodový úspěch.

Nadšený nebyl pochopitelně ani kapitán Havířova Václav Wantulok. „Nehráli jsme jako tým. Bylo nás na hřišti patnáct jednotlivců a každý čekal, co vytvoří ten druhý. Byli jsme tam jeden Olšan, jeden Wantulok, jeden Kozubík a jeden Tomčík. Prostě jsme nebyli RC Havířov, ale RC Jednotlivec," poznamenal kapitán Wantulok.

SR Mariánské Hory – RC Havířov 31:14 (13:7)

Rozhodčí: Šustek – Juřica, Švec. Pětky: 3:2. ČK: Olšanský (H). Diváci: 450.
Body Mar. Hor: Havránek 16, Kubatý 5, Siráň 5, Čtvrtníček 5.
Body Havířova: F. Hanák 5, Jan Uhlíř 4, trestná pětka.