Turnaj je zařazen do nejvyšší kategorie pěti GPA badmintonových turnajů pořádaných v České republice a jako jediný na Moravě či ve Slezsku.

Pořadatelům ze Slavoje Český Těšín se podařilo zajistit start špičkových hráčů a hráček z první desítky aktuálního českého žebříčku. Mezi hlavní favority turnaje ze 111 přihlášených hráčů patří ve dvouhře nejvýše nasazený a loňský semifinalista Lukáš Holub z Hradce Králové, mezi ženami to bude trojnásobná vítězka Těšínského poháru Dominika Koukalová. V párových disciplínách bude loňské vítězství obhajovat Vojtěch Šelong s Denisou Šikalovou.

Loňský vítěz Jaromír Vicen.

Pro domácí Slavoj nabízí turnaj ideální příležitost sportovního a výkonnostního růstu a posunu v republikových žebříčcích. „Naději k účasti v hlavní soutěži vkládáme hlavně do naší nastupující generace, kterou představují Beata Fukalová, Patrik Míra a mistr republiky v kategorii U15 Matěj Rzeplinski,“ přiblížil Miroslav Krauz z domácího klubu.

Turnaj bude jako obvykle probíhat ve sportovní hale Activity 4Fun ve Svojsíkově ulici v Českém Těšíně, kvalifikace do hlavní soutěže začíná v pátek 11. ledna ve 12 hodin. V sobotu a neděli je vždy od 9 hodin na programu samotný turnaj. „Chtěli bychom diváky pozvat zejména na nedělní bitvy nejlepších hráčů, tam to bude určitě kvalitní podívaná,“ zve diváky do haly Miroslav Krauz.