Karvinští hráči si před týdnem z horké srbské půdy přivezli porážku 28:30, tedy jen o dva góly. „Je to hratelný výsledek. Věříme v obrat. Psychicky by nám mohla výrazně pomoct výhra z Plzně,“ připomněl středeční úspěšnou dohrávku na půdě extraligového lídra Michal Brůna, pro změnu lídr Karviné, který však neví, zda se stihne do odvety dát dohromady.

„Cítím achilovku. Nad mým startem a nad startem Radima Chudoby, který zase laboruje s ramenem, visí otazník,“ přiblížil.

Prozradil, že Srbové před samotným dvojzápasem prohlašovali, že si chtějí doma vytvořit náskok a rozhodnout o svém postupu. To se jim ovšem zdaleka nepovedlo. „To je pravda, moc klidní k nám jet nemůžou. Pokusíme se toho využít,“ slíbil Brůna.

Dvě věže v srbském útoku

Karvinští chovají k Železničaru Niš respekt. „Je to slušný evropský tým produkující klasickou balkánskou házenou založenou na souhře pivota a spojek. A ty jejich spojky jsou obrovské. Zvlášť pozor si musíme dát hlavně na jejich levou spojku Milovanoviće, který nám dal v prvním utkání devět gólů,“ varuje Brůna.

Baníkovci musí k Milovanovićovi okamžitě přistupovat a nenechat jej hrát. „Nesmíme mu dát prostor. To je první taktický bod. Komplikací je, že Milovanović je inteligentní hráč a když vidí problém, balon okamžitě shazuje na robustního pivota Jevtiće (v prvním zápase 4 góly), což je druhý taktický bod. Musíme pokrýt i jeho. Oni jsou nejnebezpečnějšími hráči Niše,“ přibližuje dále Michal Brůna.

Kolik lidí dorazí v neděli na házenkářský bonbonek?Zdroj: Lukáš Ston

Srbům celkově ofenzivní souhra dost funguje. „Souhlasím, ale my doufáme, že Nemo v bráně má už střelce soupeře více načtené po té týden staré zkušenosti. A když jsem viděl jeho galapředstavení v Plzni, tak nemám obavy o jeho formu,“ zasmál se Brůna.

Srbský gólman Nemanja Marjanović v karvinských službách by se skutečně mohl proti svým krajanům vytáhnout. V Plzni odchytal skvělý zápas a byl hlavním strůjcem karvinského vítězství.

Problém by Niši mohla dělat i karvinská hra bez brankáře, kterou Baník v Srbsku několikrát vyzkoušel. „Srbové na ni nebyli připraveni, což po utkání přiznali. Oni na nás vytáhli dost agresivní obranu 1-5, a ten vysunutý hráč byl velmi mrštný a často nám narušoval rozehrávku. Vypomohli jsme si proto hrou sedm na šest, abychom získali v útoku početní převahu,“ vysvětluje Brůna.

K ní pravděpodobně budou muset baníkovci sáhnout i v odvetě. Záležet bude na vývoji skóre.

Jeden z nejlepších zápasů sezony si jistě nenechají ujít ani fanoušci házené z širokého okolí. Evropský svátek se v Karviné nehraje každý den a domácí mají šanci postoupit. „Věříme ve velkou diváckou podporu. Fanoušci mají možnost vidět zase nadstandardní utkání, evropského soupeře a naši konfrontaci s ním. Věříme, že s jejich pomocí a podporou se nám podaří zvítězit a postoupit,“ zakončil Michal Brůna.

Utkání startuje v neděli v 10.30 hodin v karvinské hale házené.