Proběhne ve středu 19. června v karvinském parku B. Němcové se startem v 18 hodin od letního kina. Přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na osmdesáti místech po celé České republice mezinárodní Olympijský den.

Tento běžecký podnik proběhne jako oslava celosvětového Olympijského dne, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Běžecký závod v Karviné nabídne trasu na 5,1 kilometru, připraven bude i závod pro děti na 500 m.

Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční více než 80 běhů.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

V roce 2018 bylo České olympijské nadaci takto darováno přes 350 000 Kč. Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 100 Kč. Děti do 15 let běží v rámci dětských závodů zdarma.