Jako první nastoupila do ringu ve váze do 50 kilogramů Tereza Kiszová. Soupeřkou jí byla zkušená Claudie Tóthová z Dukly Olomouc. Zápas se zprvu překvapivě slibně vyvíjel pro Kiszovou, ale Tóthová je přece jen zkušená a ostřílená závodnice, takže nakonec vyhrála na body. Nicméně z toho byl pro Kiszovou bronz, jelikož se jednalo rovnou o semifinále. „Terezu pak čekalo překvapení, když ji rozhodčí vyhlásili jako nejbojovnější boxerku turnaje a obdržela jako cenu krásnou křišťálovou sochu boxerky. Byl jsem na ni pyšný, ukázala bojovné srdíčko a byla nominovaná na mistrovství Evropy v Rumunsku,“ přiblížil trenér havířovských boxerů Jaroslav Kubíček.

Ještě větší radost mu udělal Ondřej Horváth ve váze do 60 kg, který rychle vyřídil bývalého mistra republiky Kristiána Mokříže z Liberce v prvním kole RSC a postoupil do finále, kde dosáhl na zlato! Po třech kolech porazil jiného Kristiána – Hodovance z Kutil Gymu Praha. Podobně jako jeho mladší bratr František se tak letos stal mistrem republiky a zároveň se nominoval na již zmiňované ME v Rumunsku.

Tam se podívá i aktuální vicemistr Evropy David Polák. Ten byl v hmotnostní kategorii do 75 kg jedním z favoritů domácího šampionátu. V semifinále se utkal se znojemským Mazánkem, ale moc dlouho se v ringu nezdržel, konkrétně pouhých 25 sekund, než rozhodčí souboj ukončil RSC. Stejně jako před dvěma lety v Karviné narazil David ve finále na Nikolase Gábora z Mostu. „Ani tentokrát se Davidovi bohužel nepovedlo několikanásobného mistra republiky porazit a opět prohrál. Těžce to nesl, ale slíbil, že na mistrovství Evropy už bude zlatý. Držím mu palce,“ poznamenal Kubíček.