Pátý ročník městského běhu na podporu boccistů letos proběhne v neděli 20. října a organizátoři po předchozích zkušenostech znovu s dostatečným předstihem spustili online registraci s výhodnějším startovným.

Závodit se bude i tentokrát v centru města, a to v pěti kategoriích, přičemž tou hlavní bude běh na 10 km.

Vítězem desítky a zároveň mistrem Moravy a Slezska v silničním běhu se stal Marek Chrascina.
Tisícovka závodníků rozběhala centrum Havířova

Kromě něj se poběží ještě poloviční trať, štafetový běh na 4x2,5 km, dětský běh a seniorský závod. Registrovat se můžete už od pondělí 13. května na adrese: http://h10.cz/registrace/.

„Trasa našeho závodu zůstává stejná, veškeré další informace budeme postupně odhalovat na webových a facebookových stránkách akce a po loňské rekordní účasti bychom letos startovní pole opět rádi o něco navýšili,“ vyhlásil plán hlavní organizátor Martin Kučera.

Havířovská desítka 2017.
Havířovskou desítku 2017 vyhrál Jakub Powada

Pořadatelé by si představovali ideálně počet 1 500 startujících. Závodit nemusí jen kondičně zdatní sportovci, ba naopak, závod je určen všem věkovým vrstvám. Závodit mohou děti, rodiče, i babičky a dědečkové. „I letos se prvních 100 přihlášených může těšit na oficiální tričko závodu značky Craft zdarma,“ láká závodníky Martin Kučera.

Stejně jako v předešlých letech poputuje stokoruna z každého startovného na činnost Handicap sport clubu Havířov. Boccisté pak budou přítomni i přímo na místě, pravidelně pomáhají s organizací a povzbuzují běžce. Pořadatelé doporučují s registrací nezahálet, jelikož s blížícím se závodem se bude cena startovného navyšovat.

Nyní je ideální čas pro nejvýhodnější registraci. Součástí startovního balíčku je nejen účast v samotném závodě, ale i občerstvení na trase závodu a v jeho cíli, čipové měření času a pro nejrychlejší také pamětní závodní tričko zdarma.

David Pastrňák, hokejista Bostonu.
David Pastrňák si zahraje o Stanley Cup
Jan Zbránek, střelecká opora týmu. Proti Plzni se trefil šestkrát. Na snímku dává jeden ze svých gólů.
Střelec Jan Zbránek: Takové fanoušky jako my nemá nikdo