Zatímco Orlová dosáhla na velmi cenné vítězství v Brně, Karviná doma podlehla po boji vedoucímu týmu tabulky z Kroměříže a její starosti se záchranou trvají.

Moravská Slavia Brno – Slavia Orlová 3,5:4,5

„V Brně to bylo velké drama," oddechl si kapitán vítězné Orlové Jiří Novák. „Nejdříve jsme museli zajet do Polska pro Krzyzanowského, protože mu vypovědělo službu auto, teprve pak jsme pelášili do Brna a zápas začal s desetiminutovým zpožděním," líčil.

Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, naopak Orlové chyběl nemocný Andrejev, ale i tak se zápas vyvíjel lépe pro orlovské barvy.

Velký boj se uskutečnil na šachovnici číslo 4, kde domácí Martin Blahynka hrál s Vlastimilem Nedělou. „Náš borec mu nabízel třikrát remízu, ten ji ale pokaždé odmítl. Takže se pořád hrálo a nakonec udělal Neděla v koncovce chybu. Naštěstí už to výsledek utkání neovlivnilo," zasmál se Jiří Novák.

Body Orlové: Kislinsky, Krzyzanowski a Olšarová po 1, Talla, Rodhstein a Zabystrzan po 0,5.

ŠKK Karviná – TJ Kroměříž 3,5:4,5

Stejný výsledek byl k vidění i na stolech v Karviné. „Oproti předchozím kolům jsme nastoupili v jiné sestavě. Posílil nás Ivanov z Ruska a Polák Kolosowski, oba hned bodovali," přiblížil hrající kapitán Karviné Lubomír Zimniok, který musel nakonec převzít i roli arbitra, protože delegovaný rozhodčí na utkání nedorazil.

Po hodině hry skončila partie mezi Ivanovem a Malinovským nerozhodně a netrvalo dlouho a také Zimniokovi se podařilo na poslední šachovnici remizovat. Kroměříž znejistěla, protože stejným výsledkem dopadla i partie domácího Sobka s Karlíkem.

Výhře blíž mohli být domácí po partii Lyse, který získal pěšce navíc, ale pak začal hrát nepřesně a prohrál. Totéž postihlo Polocha a domácí museli dvakrát zvítězit, aby stav dorovnali. Tauš pak místo vynucené remízy se pokusil zvrátit násilně partii, kterou nakonec prohrál.

Vyhrát se povedlo až Kolosowskému a následně Olšarovi, ale těsně to nestačilo a Karviná klesla na deváté místo.

Body Karviné: Kolosowski a Olšar po 1, Sobek, Ivanov a Zimniok po 0,5.

Oldřich Horák