Mezinárodní mistrovství se až na malé výjimky konají již od roku 1995 střídavě na území České a Slovenské republiky. Orlová svou premiéru měla již v roce 1998 a pravidelně tyto závody na různých úrovních pořádá každoročně. „Dalo by se říci, že je to pro naši organizaci již rutinní záležitost," souhlasil předseda KČT Orlová Jiří Vilhelm starší.

Ve skutečnosti však nebylo vůbec jednoduché zajistit ubytování a stravu pro zhruba dvě stovky účastníků, přijíždějících do Orlové ze všech koutů bývalého Československa. „Ne vždy jsme nalezli u subjektů, které jsme oslovili, pochopení. Nakonec jsme ale dokázali k všeobecné spokojenosti zajistit důstojné prostředí pro účastníky, štáb i pořadatele mistrovství na Základní škole Karla Dvořáčka, především díky vstřícnosti jejího ředitele pana Zdeňka Nowaka," poděkoval Vilhelm jménem všech zúčastněných nejen vedení školy, ale i dalším dobrovolným organizátorům, kteří přispěli ke zdaru akce, jakož i sponzorům mistrovství.

Mladší dorostenky opouštějí stupně vítězů.

Domácí, v jejichž řadách přispěli k vítězství Česka nad Slovenskem i orlovští závodníci, se na domácí půdě nenechali zahanbit a ukořistili řadu předních umístění v několika věkových kategoriích. Zdatně si vedli i sami orlovští závodníci (viz. výsledky).

Hlavní sezona turistických závodů je tedy u konce, Orlovští ji ale zakončí až o tomto víkendu na tradičním Pacovském dovádění, na které se mohou přihlásit i zájemci z řad dětí z Orlové a okolí. Kontaktovat se mohou na tel. č. 773 181 144 nebo na e-mailu: eva.vilhelmova@seznam.cz, kde se jim dostane dalších podrobností.

Spokojenost ve tvářích členů výpravy ČR. Češi byli na domácím mistrovství velmi úspěšní.

„Sezona pro nás byla poměrně úspěšná. Jestli bude stejně úspěšná i ta další, to záleží na vytrvalosti, píli a odhodlání našich závodníků. Naše mládežnické složky pravidelně doplňujeme o nováčky. Abychom mohli konkurovat těm nejlepším, musíme začínat u těch nejmladších, kteří nám v této sezoně úplně scházeli. Vím, že na školách je spousta talentovaných dětí, které končí převážně u kolektivních sportů nebo v tanečních kroužcích, ale nebál bych se na jejich místě vyzkoušet i něco nového," láká Vilhelm do svých řad další sportovně nadané děti.

Ty se mohou se sportem seznámit na pravidelných trénincích dětí, které probíhají na ZŠ Školní v Orlové, kde mají chlapci schůzky v úterky a čtvrtky od 15.15 do 16.45 hodin, a děvčata zase v pondělky a středy od 15.30 do 17.30 hodin.

ORLOVSKÉ VÝSLEDKY
Žačky 11-12 let: 4. Hana Gabzdylová, 12. Dominika Hoťková
Žačky 13-14 let: 9. Aneta Krhovjáková
Žáci 13-14 let: 2. Jakub Gřunděl, 6. Jakub Zapletal
Dorostenky 15-16 let: 1. Jana Zázvorková
Dorostenci 15 –16 let: 5. Robin Pavlík , 8. Vojtěch Laner
Dorostenci 17-18 let: 2. Ondřej Genco, 8. Lukáš Vaněk
Ženy A (do 35 let): 3. Táňa Fidlerová
Muži B (nad 35 let): 1. Jiří Vilhelm ml.