Vedoucí Orlová ani v posledním kole nezaváhala a celou soutěž vyhrála bez ztráty bodu. Zaslouženě postupuje do I. ligy. Karviná dosáhla v Dobré nejlepšího výsledku sezony, což jí posunulo na konečné čtvrté místo. Havířovské derby skončilo nerozhodně, oba celky splnily předsezonní cíle a zachránily se v soutěži, kterou opouští céčko Frýdku-Místku, Olomouc a Dolní Benešov.

Slavia Orlová – Slavoj Poruba B 5:3

„I když jsme už měli jistý postup, chtěli jsme soutěž dotáhnout vítězně do konce,“ přiznal předseda Orlové Jiří Novák. Hráče pochválil. „Přistoupili k utkání velice zodpovědně. I když jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, dokázali jsme vyhrát. Všem hráčům patři opravdu velký dík.“

Body: Mrázek, Kostka a Kuboš po 1, Zabystrzan, Hrtánek, Sieber a Šrámek po 0,5 – Židek 1, Potomák, Chlevišťan, Kudla a Koziol po 0,5.

Sokol Dobrá – ŠK Karviná 1:7

Karvinští se loučili se sezonou vítězně. „Byli jsme v téměř kompletní sestavě. Domácím chyběli tři hráči a to se projevilo,“ uznal kapitán Karviné Lubomír Zimniok. Ačkoliv zápas trval poměrně dlouho, měl celkem jednoznačný průběh. Nejdříve na první desce remizoval domácí Kula s karvinským Mroziakem, poté remizoval Tvrdý s Folwarczným, a to bylo naposled, co Dobrá uhrála nějaké body.

Body: Kula a Tvrdý po 0,5 – Mikrut, Czerw, Sobek, Káňa, Olšar a Zimniok po 1, Mroziak a Folwarczný po 0,5.

Baník Havířov – Slovan Havířov 4:4

V Havířově se bojovalo o „krále“ města. Výsledek ale dopadl nerozhodně. Lépe v tabulce dopadl domácí Baník, který do zápasu mohl nastupovat v naprosté pohodě. Slovan bojoval celou sezonu o záchranu. „Nikdo neměl námitky, když všechny partie pomalu směřovaly do klidných remízových vod. Jsem rád, že už sezona končí. Pro nás byla poznamenána úmrtím Rudy Mesiarika před úvodním kolem ligy,“ připomněl ne zcela jednoduchou situaci v týmu zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka. „Ano, bylo to poklidné utkání,“ připojil se kapitán Baníku Pavel Podlesný.

Body: Kičmer, Bureš, Tomeček, Podlesný, Bulava, Funiok, Baier a Bulawa 0,5 – Polok, Jaworski, Pacl, Kubeczka, Kaminský, Beran a Szumilo po 0,5.

Oldřich Horák